Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Urodzinowe koło fortuny Google. Nowe Google Doodle 27.09

27.09.2017 10:03

Koło fortuny na urodziny Google to specjalna niespodzianka dla użytkowników wyszukiwarki na całym świecie. Z tej okazji twórcy zaprezentowali wyjątkowe Google Doodle. Na czym polega urodzinowe koło fortuny Google?

Urodziny Google: koło fortuny. Nowe Google Doodle 27.09 fot. screen

Urodzinowe koło fortuny Google - nowe Google Doodle 27.09 zostało stworzone z okazji 19. urodzin wyszukiwarki. O co chodzi w urodzinowym kole fortuny Google? Sprawdzamy, na czym polega nowe Google Doodle, jak grać i co można wylosować.

Koło fortuny na 19. urodziny Google

Urodzinowe koło fortuny powstało dla uczczenia 19. urodzin Google. Nowe Google Doodle 27.09 pozwala użytkownikom zakręcić kołem fortuny i zagrać w wylosowaną grę. Po zakręceniu tarczą i wybraniu "Kliknij, aby odtworzyć" zostajemy przekierowani na kolejną stronę. Wtedy mamy możliwość zagrania np. w Pasjansa, a także w gry z okazji Halloween czy Walentynek. Dostępne są też różne gry muzyczne i quizy, między innymi ten z okazji Dnia Ziemi, czyli "Jakim jesteś zwierzęciem?". Jak znaleźć urodzinowe koło fortuny i zagrać w grę? Wystarczy wejść na stronę główną Google lub wpisać w wyszukiwarce "Urodzinowe koło fortuny Google".

19. Urodziny Google - nowe Google Doodle

Google Doodle to specjalna, tymczasowa zmiana logo na stronie głównej Google, która jest przeznaczona dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi. Pierwsze Google Doodle zostało użyte 30 sierpnia 1998. Poprzednie obrazki i animacje można oglądać dzięki Archiwum Doodle. Zespół do tej pory stworzył ponad 2000 doodli na strony główne Google na całym świecie.

Wyszukiwarka Google to wyszukiwarka internetowa stworzona przez amerykańską spółkę Google Inc. Jej celem jest skatalogowanie wszystkich możliwych informacji i udostępnienie ich za pomocą Internetu. Jej nazwa jest grą słów i pochodzi od matematycznego terminu googol.

RadioZET.pl/KP

Oceń