Zamknij

USOS - migracja danych. Kiedy jest, ile trwa i co to znaczy?

Redakcja
26.09.2017 13:06
USOS - migracja danych. Kiedy jest, ile trwa i co to znaczy?
fot. pixabay.com

Ile trwa, kiedy jest i co to znaczy migracja danych w USOS? Sprawdzamy odpowiedzi na pytania studentów, którzy na co dzień korzystają z systemu USOSweb, gdzie mogą np. sprawdzać oceny z egzaminów czy rejestrować się do grup zajęciowych.

Migracja danych USOS - co to jest, o której godzinie i ile trwa? Odpowiadamy na pytania, które nurtują studentów korzystających z systemu USOSweb. Jeśli czekasz na ocenę z kolokwium i nie wiesz, kiedy pojawi się na stronie, sprawdź informacje o migracji danych w USOS.

Migracja danych - USOS. Co to jest?

Migracja danych w USOS jest to synchronizacja bazy danych USOS (do której mają dostęp m.in. pracownicy dziekanatów) i baz danych serwisów zależnych i współdziałających z systemem USOS (np. USOSweb, IRK i inne). Studenci oraz prowadzący zajęcia mają dostęp tylko do wydzielonej internetowej bazy danych systemu USOSWeb.

Zobacz także

Kiedy jest migracja danych USOS? Ile trwa? [INFORMACJE]

Dokładne godziny, kiedy jest migracja danych w USOS, można znaleźć na stronach internetowych uczelni lub po zalogowaniu do systemu danej uczelni. Zwykle wykonywana jest ona kilka razy w ciągu dnia. Migracja danych trwa około 5-15 minut. W tym czasie nie jest możliwe korzystanie z systemu USOS.

Informacja o terminie i godzinie ostatniej migracji danych w USOS widoczna jest na górze z prawej strony. Oznacza ona, że dane wprowadzone do USOS (np. przez Dziekanat) po tym terminie nie są jeszcze widoczne w serwisie. Będą one widoczne po kolejnej migracji. Jest to ważna informacja dla studentów, którzy np. czekają na wpisanie ocen z egzaminu czy kolokwium. Zawsze należy poczekać na najbliższą migrację danych i dopiero po tym czasie sprawdzić, czy wpisane oceny lub inne informacje są już widoczne.

USOS - migracja danych. Kiedy jest, ile trwa i co to znaczy?
fot. screen

USOS to skrót od "Uniwersytecki Systemu Obsługi Studiów". Jest to kompleksowe oprogramowanie wspomagające proces obsługi toku studiów. USOS jest dostępny (m.in. ze względów bezpieczeństwa) tylko dla upoważnionych użytkowników i komputerów. Użytkownikami systemu są niemal wyłącznie pracownicy administracji uczelnianej.

RadioZET.pl/KP