Zamknij

USOS: rejestracja. Jak zapisać się na zajęcia i do kiedy to zrobić?

Redakcja
26.09.2017 15:23
USOS: rejestracja. Jak zapisać się na zajęcia i do kiedy to zrobić?
fot. pixabay.com

Jak zarejestrować się na USOSie na wf, angielski i inne zajęcia na studiach? Co to jest rejestracja "kto pierwszy ten lepszy"? Sprawdzamy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez studentów pytania.

USOS: jak się zarejestrować na przedmioty przez USOSa? Na studiach prawie każdy student musi zmierzyć się z systemem rejestracji na przedmioty, który często przysparza im wielu problemów. Sprawdzamy, jak zarejestrować się do grup na USOSie i kiedy trzeba to zrobić.

Zobacz także

USOS - rejestracja do grup. Jak i kiedy się zapisać?

Przed rozpoczęciem każdego semestru na studiach otwiera się rejestracja w USOS. Kiedy jest już dostępna, student musi zalogować się na swoje konto, a następnie po przejściu do zakładki "DLA STUDENTÓW" wybrać "Rejestracje". Tam znajduje się spis wszystkich dostępnych w danym momencie rejestracji, w których student może wziąć udział. Również w tym miejscu znajdują się terminy rejestracji.

Po wybraniu odpowiedniej rejestracji, należy wybrać interesujący przedmiot lub grupę zajęciową i kliknąć w ikonę koszyka, która jest do niej przypisana. Po udanej rejestracji na stronie pojawi się odpowiedni komunikat. Najczęściej w ten sposób odbywa się rejestracja bezpośrednia do grup zajęciowych, na WF czy języki obce, a także różne przedmioty dodatkowe.

Zobacz także

Rejestracja na USOSie "kto pierwszy ten lepszy" - co to jest?

Rejestracja "kto pierwszy ten lepszy" to najczęściej spotykana możliwość zapisania się na różne zajęcia. Polega na tym, że do grupy dostaje się ten, który zarejestruje się szybciej. W przypadku takiej rejestracji na USOSie, można zapisać się na zajęcia, dopóki limit miejsc nie zostanie wyczerpany.

Wiele uczelni przygotowuje dla swoich studentów różnego rodzaju poradniki, jak zarejestrować się na zajęcia w USOSie. Są to najczęściej filmiki lub poradniki w formie PDF albo prezentacji, w których dokładnie opisana jest cała procedura w bardzo prosty i przystępny sposób.

RadioZET.pl/KP