Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Veturilo - do kiedy działa system rowerów miejskich w 2017 roku?

06.11.2017 09:20
xxx zet

Do kiedy działa Veturilo w Warszawie w 2017 roku? Mieszkańcy stolicy, a także kilku innych miast w Polsce mają możliwość korzystania z wypożyczalni rowerów, która oferuje również darmowe przejazdy. Sprawdzamy, do kiedy są one dostępne i kiedy Veturilo są demontowane na zimę.

Veturilo - do kiedy działa system rowerów miejskich w Polsce? fot. pixabay.com

Do kiedy działa Veturilo? System rowerów miejskich zdobywa coraz więcej miłośników, a do korzystania z nich dodatkowo zachęcają darmowe przejazdy przez pierwsze 20 minut jazdy. Do kiedy w 2017 działa Veturilo i czy zimą też można z nich korzystać? Sprawdzamy informacje.

Do kiedy można wypożyczać rowery Veturilo w Warszawie?

Stacje otwierane są z początkiem marca, gdy tylko temperatura na zewnątrz zaczyna się zwiększać. Rowery demontowane są w momencie, kiedy pojawia się pierwszy śnieg lub temperatury spadają poniżej zera i jazda na rowerze przestaje być tak popularna jak w miesiącach letnich.

Czy Veturilo zimą też są dostępne?

W poprzednim roku rowery Veturilo można było wypożyczać jeszcze na przełomie listopada i grudnia. Również w tym roku sezon rowerowy dla użytkowników systemu zakończy się z ostatnim dniem listopada. Z Veturilo ponownie będzie można korzystać dopiero wiosną następnego roku.

Odpowiedź na pytanie "do kiedy będzie można wypożyczać rowery Veturilo?" jest uzależniona głównie od pogody. Wszelkie aktualności dotyczące systemu pojawiają się na oficjalnej stronie veturilo.waw.pl.

RadioZET.pl/KP

Oceń