Zamknij

W co Zeus zamienił nimfę Dafne? Pytanie z Milionerów za 5000 zł [MILIONERZY]

Paweł Żurek
25.02.2020 11:40
W co Zeus zamienił nimfę Dafnę? Pytanie z Milionerów za 5000 zł [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

W co Zeus zamienił nimfę Dafne? Odpowiedź na tak sformułowane pytanie z Milionerów, zadane 25.02, oraz dokładne wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi teleturnieju udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 5000 złotych. 

W co Zeus zamienił nimfę Dafne?  Poniżej znajdziecie odpowiedź na nietypowe pytanie z "Milionerów", które zostało zadane w odcinku z 25 lutego 2020 roku. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało się mu wygrać 5000 złotych. 

W co Zeus zamienił nimfę Dafne? [PYTANIE Z MILIONERÓW, 25 LUTEGO, ODCINEK 231]

Na pytanie w "Milionerach" o to, w co Zeus zamienił nimfę Dafne uczestnik mógł odpowiedzieć wybierając jedną z czterech opcji. Oto one: 

A. W rozwielitkę

B. W plankton

C. W wawrzyn

D. W jałówkę

Uczestnik zdecydował, że skorzysta z koła ratunkowego, czyli pytania do publiczności. 38 procent widzów zaznaczyłoby odpowiedź A, a 54 odp. C. Uczestnik postanowił, że zaznaczy opcję C. 

Zagłosuj

Znasz odpowiedź na pytanie z Milionerów? W co Zeus zamienił Dafne?

Liczba głosów:

MILIONERZY - W co Zeus zamienił nimfę Dafne?  [ODPOWIEDŹ, 3.02.2020]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" brzmi: wawrzyn. Uczestnik odpowiedział prawidłowo i mógł grać o wyższą nagrodę.  

Dafne uchodziła za córkę boga Penejosa lub boga Ladona i Gai. Daremnie próbując uciec od zakochanego w niej Apollina, Dafne wyprosiła u ojca, aby zmienił ją w drzewo wawrzynu. Imię bogini jest tłumaczone jako "laur" lub "wawrzyn". 

RadioZET.pl/PZ