Zamknij

W czasie II wojny światowej Japończycy kupili od III Rzeszy za 645 tysięcy marek tygrysa, czyli co? Pytanie z Milionerów za 1000 zł

Paweł Żurek
03.02.2020 11:07
W czasie II wojny światowej Japończycy  kupili od III Rzeszy za 645 tysięcy marek tygrysa, czyli co? Pytanie z Milionerów za 1000 zł
fot. Bartosz KRUPA/East News

W czasie II wojny światowej Japończycy  kupili od III Rzeszy za 645 tysięcy marek tygrysa, czyli co? Odpowiedź na pytanie z Milionerów, zadane 3.02, oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce teleturnieju udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 1000 złotych. 

W czasie II wojny światowej Japończycy  kupili od III Rzeszy za 645 tysięcy marek tygrysa, czyli co? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów", które zostało zadane w odcinku z 3 lutego 2020 roku, a także jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało się jej wygrać 1000 złotych. 

W czasie II wojny światowej Japończycy  kupili od III Rzeszy za 645 tysięcy marek tygrysa, czyli co? [PYTANIE Z MILIONERÓW, 3 LUTEGO, ODCINEK 217]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to, czym był tygrys, który w czasie II wojny światowej Japończycy kupili od III Rzeszy, okazała się bardzo trudna dla uczestniczki. Miała on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

a. okręt.

b. bombowiec

c. czołg

d. kotowatego z Tasmanii

Uczestniczka od początku utrzymywała, że nie zna odpowiedzi. Twierdziła, że gdyby miała podejmować decyzję, zaznaczyłaby odpowiedź C. Ostatecznie zdecydowała, że wykorzysta koło ratunkowe - pytanie do publiczności. Widzowie byli zgodni - prawidłową odpowiedzią jest C. - czołg. 

MILIONERZY - W czasie II wojny światowej Japończycy  kupili od III Rzeszy za 645 tysięcy marek tygrysa, czyli co? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", które brzmi: czołg. Uczestniczka odpowiedziała prawidłowo, co zapewniło jej gwarantowaną nagrodę w wysokości 1000 złotych. 

Tygrys to niemiecki czołg ciężki z okresu II wojny światowej uzbrojony w armatę kalibru 88 mm. O wykorzystanie tego czołgu na swoim terenie wnioskowała Japonia. Po wrażeniu, jakie wywarł on na ambasadorze tego kraju, postanowiono zakupić egzemplarz wzorcowy i dokumentację. Czołg nr 250455 planowano pod koniec 1943 roku przetransportować drogą morską i przekazać firmie Showa Tsusho Kaisha w Tokio. Nigdy tam jednak nie dotarł - transport zatrzymał się we francuskim Bordeaux przez warunki atmosferyczne. 

Zagłosuj

Znasz odpowiedzi na pytania, które są zadawane w Milionerach?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/PZ