Zamknij

W czyim utworze "Ktoś nie śpi, żeby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."? [MILIONERZY, 250 000 zł]

Paweł Żurek
07.04.2020 13:21
W czyim utworze "Ktoś nie śpi, żeby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."? [MILIONERZY, 250 000 zł]
fot. Bartosz KRUPAEast News

W czyim utworze "Ryczy z bólu ranny łoś, Zwierz zdrów przebiega knieje. Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje"?  Odpowiedź na tak sformułowane pytanie z Milionerów, zadane 7.04, oraz dokładne wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce teleturnieju udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 250 000 złotych. 

W czyim utworze "Ryczy z bólu ranny łoś, Zwierz zdrów przebiega knieje. Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."?

Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z Milionerów, które zostało zadane w odcinku z 7 kwietnia 2020 roku. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało się jej wygrać 250 000 złotych. 

W czyim utworze "Ryczy z bólu ranny łoś, Zwierz zdrów przebiega knieje. Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."? [MILIONERZY, 250 000 ZŁ]

Pytanie w Milionerach brzmiało dokładnie tak: W czyim utworze "Ryczy z bólu ranny łoś, Zwierz zdrów przebiega knieje. Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."?

Uczestniczka mogła odpowiedzieć wybierając jedną z czterech opcji. Oto one: 

A. Mickiewicza         

B. Słowackiego

C. Szekspira

D. Cervantesa

Uczestniczka nie znała odpowiedzi na to pytanie, ale mogła jeszcze skorzystać z koła ratunkowego. Wybrała opcję pytanie do publiczności. - Znam ten fragment, ale wolałabym, żeby publiczność mi podpowiedziała, a ja zastanowię się, czy skorzystać z tej podpowiedzi - zdradziła uczestniczka Milionerów. 

Ponad połowa widzów zgromadzonych na publiczności wybrała odpowiedź C. Uczestniczka ostatecznie również ją zaznaczyła.

MILIONERZY - W czyim utworze "Ktoś nie śpi, żeby spać mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje."? 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" brzmi: Szekspira.

Zacytowany powyżej fragment to słowa Hamleta do Horacego z dramatu Szekspira.  Czterowiersz jest jednym z najbardziej rozpoznawanych cytatów z Hamleta.

Uczestniczka Milionerów odpowiedziała prawidłowo i mogła grać o 500 tys. złotych.

Fuga dysocjacyjna to.. Pytanie z Milionerów za 500 000 złotych

RadioZET.pl/PZ