Zamknij

Walentynki 2018 - kiedy obchodzimy Święto Zakochanych? [DATA]

Redakcja
05.02.2018 09:00
Walentynki 2018 - kiedy są? Święto Zakochanych w 2018 roku [DATA]
fot. pixabay.com

Kiedy są Walentynki w 2018 roku? Data Święta Zakochanych jest niezmienna, a jednak co roku pojawiają się takie pytania. Dodatkowo w 2018 roku w Walentynki będziemy obchodzić także inne, bardzo ważne w Kościele katolickim święto.

Walentynki 2018 - kiedy są? Sprawdzamy szczegóły dotyczące Święta Zakochanych - data Walentynek w 2018 roku i historia święta w Polsce.

>> Nowe Oblicze Greya: kiedy premiera w kinach? [DATA, ZWIASTUN]

Walentynki 2018 - kiedy jest święto? [DATA]

Walentynki 2018 to święto zakochanych, które co roku przypada na 14 lutego. Nazwa pochodzi od świętego Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Co ciekawe, w 2018 roku data Walentynek jest wyjątkowa jeszcze z innego powodu. Tego dnia wyjątkowo wypada także inne święto ruchome - Środa Popielcowa.

>> Popielec 2018 - kiedy jest Środa Popielcowa? [DATA, ZWYCZAJE]

Kiedy są walentynki 2018 w Polsce? Historia Święta Zakochanych

Walentynki w Polsce zdobywały popularność w latach 90. XX wieku. Obchody walentynkowe trafiły do naszego kraju wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Jednym ze zwyczajów walentynkowych jest wysyłanie listów i kartek, w których zakochani wyznają sobie miłość, często w formie wierszy. 

Ciekawostką jest fakt, że w Polsce organizowane są obchody Dnia Zakochanych, znane jako "Walentynki Chełmińskie". Za sprawą przechowywanej w chełmińskim kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP relikwii św. Walentego połączono tu lokalny kult św. Walentego z tradycją anglosaską.

>> Vogue Polska - cena, data premiery pierwszego numeru i inne informacje

RadioZET.pl/KP