Zamknij

Weronika Nowakowska - biathlonistka prywatnie: dzieci, mąż i inne

Redakcja
15.02.2018 11:07
Weronika Nowakowska-Ziemniak: dzieci, mąż, Facebook, Instagram i inne
fot. patronite.pl/biathlonistka / Paweł Relikowski

Kim jest Weronika Nowakowska? Biathlonistka do tej pory brała udział w Igrzyskach Olimpijskich dwa razy, a zimowa olimpiada 2018 w Pjongczang będzie jej trzecim podejściem do zdobycia złotego medalu. Sprawdzamy informacje o reprezentantce Polski, które chcielibyście poznać.

Weronika Nowakowska - kim jest? Facebook, Instagram, dzieci, mąż i inne informacje - sprawdzamy, co chcielibyście wiedzieć o polskiej biathlonistce. Będzie ona reprezentantką naszego kraju podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. 

>> TERMINARZ - ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PJONGCZANG 2018

Kim jest Weronika Nowakowska - Ziemniak?

Weronika Nowakowska-Ziemniak to polska biathlonistka, która będzie reprezentowała nas na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongczang. Jest dwukrotną olimpijką, a także srebrną i brązową medalistką Mistrzostw Świata, Vicemistrzynią Europy oraz zawodniczką AZS AWF Katowice. Jej najlepszy start w Pucharze Świata to 2. lokata w sprincie podczas mistrzostw świata w Kontiolahti (14/15).

>> Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018: program i kalendarz zawodów

Weronika Nowakowska - Facebook, Instagram i inne

Weronika jest bardzo aktywna w sieci. Można ją znaleźć m.in. na Facebooku, gdzie prowadzi swój fanpage. Swoim życiem, treningami i zdjęciami rodzinnymi dzieli się także na Instagramie. Dodatkowo prowadzi kanał na Youtube o nazwie "Mama na macie". Poniżej podajemy linki do miejsc, gdzie można obserwować polską biathlonistkę:

Weronika Nowakowska-Ziemniak: mąż, dzieci, rodzina

Weronika jest szczęśliwą mamą bliźniaków - Kuby i Kacpra. Po Mistrzostwach Świata w Oslo w marcu 2016 roku przerwała swoją sportową karierę i przeszła na urlop macierzyński. W tym czasie nadal starała się utrzymać kontakt ze sportem - nawet w szóstym miesiącu ciąży trenowała na nartorolkach. Urodziny obchodzi 7 lipca, a w 2018 roku skończy 32 lata.

Biathlon to zimowa dyscyplina sportu, łącząca biegi narciarskie ze strzelectwem. Polega na biegu na określonym dystansie (zwykle od 7,5 do 20 km), w czasie którego zawodnicy 2 lub 4 razy zajmują stanowiska na strzelnicy, przyjmując postawę stojącą lub leżącą, oddając za każdym razem po 5 strzałów.

RadioZET.pl/KP