Zamknij

Wesele 2020 a koronawirus. WYTYCZNE, OBOSTRZENIA. Jak będą wyglądały wesela?

Paweł Żurek
28.05.2020 15:12
Wesele 2020 a koronawirus. WYTYCZNE, OBOSTRZENIA. Jak będą wyglądały wesela?
fot. pixabay.com

Wesele 2020. 6 czerwca zostaną zdjęte niektóre obostrzenia dotyczące branży weselnej, a to oznacza, że pary, które zaplanowały ślub na najbliższe miesiące nie będą musiały go odwoływać. Organizatorów uroczystości wciąż jednak obowiązują wytyczne sanitarne, m.in. dotyczące liczby gości. Wszystkie zasady, których trzeba przestrzegać przy wyprawianiu wesela znajdziecie poniżej.

Wesele 2020 a koronawirus

Wesela w dobie koronawirusa będą odbywały się w nowych warunkach. O niektórych z nich mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, zorganizowane 27 maja. 

- Te zgromadzenia bardzo proszę organizować z zachowaniem dystansu, aby ograniczyć ryzyko transmisji koronawirusa - zaapelował szef rządu. 

Morawiecki zastrzegł, że dla zachowania absolutnego bezpieczeństwa, decyzje i zalecenia dotyczące organizacji takich wydarzeń podejmować będzie Główny Inspektor Sanitarny, Wojewódzki Inspektor Sanitarny we współpracy z wojewodą.

Wesela będzie można znów organizować od 6 czerwca.

Wesele 2020: wytyczne

Jak czytamy na stronie gov.pl, na wesela i inne uroczystości rodzinne może przyjść do 150 osób. Weselnicy nie muszą w trakcie zabawy nosić maseczek.

Wesele 2020: obostrzenia

Dokładne obostrzenia dot. wesel opublikowane przez GIS podamy niebawem.

RadioZET.pl/PZ