Zamknij

Wielki Piątek 2018 - wolne od pracy i od szkoły czy jednak nie?

Redakcja
23.03.2018 11:34
Wielki Piątek 2018 - wolne od pracy i od szkoły czy jednak nie?
fot. pixabay.com

Wolne w Wielki Piątek 2018 - czy obowiązuje wszystkich? Wątpliwości pojawiają się zarówno wśród uczniów, jak i dorosłych. Wiele osób zastanawia się, czy w Wielki Piątek sklepy są czynne, czy uczniowie mają jeszcze zajęcia oraz czy Wielki Piątek to dzień ustawowo wolny od pracy. Udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez internautów.

Wielki Piątek 2018 - wolne czy do pracy i do szkoły? Wątpliwości pojawiają się wśród uczniów wszystkich szkół, a także wśród dorosłych. Wiele osób zastanawia się, czy w Wielki Piątek jest dzień wolny od pracy oraz czy uczniowie mają już wtedy przerwę wielkanocną. W poniższym artykule znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

›› Rezurekcja: co to jest za msza, kiedy jest odprawiana?

Wielki Piątek 2018 - wolne od pracy czy nie?

Choć pojawił się pomysł, aby ustanowić Wielki Piątek 2018 dniem wolnym od pracy, niestety nie uda się go zrealizować. Interpelację w sprawie ustanowienia Wielkiego Piątku dniem wolnym od pracy złożył do MRPiPS poseł PO Marian Zembala, były minister zdrowia. Wielki Piątek choć jest bardzo ważnym dniem w kościele katolickim, nie jest to dzień wolny od pracy.

>> Dni wolne od pracy i szkoły 2018 [KALENDARZ]

Zagłosuj

Czy Wielki Piątek powinien być dniem wolnym od pracy?

Liczba głosów:

>> Wielkanoc 2018: zwyczaje i tradycje święta. Jak je obchodzimy?

Czy uczniowie idą w Wielki Piątek 2018 do szkoły?

Wielki Piątek 2018 wolne mają jednak uczniowie szkół podstawowych, szkół średnich, a często także studenci. Przerwa wielkanocna w większości szkół rozpocznie się już w czwartek 29 marca. Młodzież zwolniona jest z zajęć szkolnych do 3 kwietnia (łącznie 6 dni). Uczniowie do szkoły wracają dopiero w środę, 4 kwietnia. 

W internecie pojawia się także wiele pytań o to, czy w Wielki Piątek 2018 sklepy są otwarte czy zamknięte. Wątpliwości spowodowane są prawdopodobnie wejściem w życie nowej ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Ci, którzy planują zrobić zakupy w Wielki Piątek 29 marca nie muszą się martwić - tego dnia wszystkie sklepy są czynne w normalnych godzinach.

Od 1 marca 2018 zaczął obowiązywać zakaz handlu w niedzielęW kwietniu 2018 tylko w jedną niedzielę będzie można zrobić zakupy - sklepy będą czynne 29 kwietnia. W pozostałe niedziele czynne będą tylko wybrane punkty gastronomiczne, kwiaciarnie i niektóre sklepy. O szczegółach można przeczytać w poniższym artykule:

>> Zakaz handlu w niedzielę: wyjątki – gdzie zrobimy zakupy w weekend?

RadioZET.pl/KP