Zamknij

Wiosna 2018: pogoda długoterminowa na marzec i kwiecień. Jaka będzie wiosna?

Redakcja
16.03.2018 16:38
Wiosna 2018 - pogoda długoterminowa: kiedy i jaka będzie wiosna 2018?
fot. pixabay.com

Prognoza pogody długoterminowa na wiosnę 2018 wskazuje, że w marcu i kwietniu czeka nas dużo niespodzianek i skoków temperatur. Jak będzie wyglądała w tym roku i kiedy zacznie się prawdziwa wiosna? Sprawdzamy przewidywania synoptyków na najbliższe tygodnie.

Pogoda długoterminowa na marzec i kwiecień 2018 - jaka będzie wiosna? Sprawdzamy zapowiedzi synoptyków na najbliższe tygodnie, aby znaleźć odpowiedź na pytanie internautów o to, kiedy przyjdzie wiosna w 2018 roku.

» Pogoda na Wielkanoc 2018 i Lany Poniedziałek 1-2.04. Będzie ciepło? «

Wiosna 2018 - pogoda długoterminowa

Umowna data wiosny kalendarzowej to oczywiście 21 marca, zaś początek astronomicznej wiosny 2018 wypada dzień wcześniej, czyli 20 marca. Powszechnie jednak wiadomo, że nie zawsze te daty oznaczają jednocześnie przyjście wiosny termicznej. Zaczyna się ona, gdy temperatura powietrza w ciągu dnia i nocy utrzymuje się powyżej 5 stopni Celsjusza przez co najmniej 5 dni. Można więc stwierdzić sprawdzając pogodę długoterminową, że wiosnę termiczną będziemy mogli odczuć już na początku przyszłego tygodnia, czyli od 12 marca. Od tego dnia temperatura na przeważającej części kraju wyniesie od 5 do 10 stopni Celsjusza. Jedynie na Pomorzu nadal będzie można odczuwać lekkie przymrozki, ale temperatura będzie utrzymywała się powyżej 0 stopni.

>> Kiedy jest przesilenie wiosenne w 2018 roku? Data równonocy wiosennej

Pogoda na marzec i kwiecień 2018 - jaka będzie wiosna?

Niestety, według przewidywań synoptyków, pogoda na marzec 2018 w kolejnych tygodniach nie będzie zbyt dobra. W drugiej połowie miesiąca musimy spodziewać się powrotu zimy, przymrozków i opadów śniegu. Zgodnie z powiedzeniem "w marcu jak w garncu", pogoda może nas nie raz zaskoczyć. Należy być przygotowanym na każdą sytuację, bo prawie przez cały marzec czekają nas ogromne skoki temperatur - prognoza pogody na wiosnę 2018 wskazuje, że w Warszawie na termometrach w połowie marca zobaczymy nawet do -10 stopni, a pod koniec marca już nawet około 15 stopni Celsjusza.

Choć pod koniec miesiąca temperatura może spaść nawet do -10 stopni w Polsce, to z początkiem kwietnia 2018 pogoda znów będzie wskazywała na przyjście wiosny. Według prognozy pogody kwiecień 2018 nie powinien już zaskoczyć nas przymrozkami i opadami śniegu. Przez cały miesiąc ma utrzymywać się temperatura w okolicach 10 stopni Celsjusza w ciągu dnia, a w nocy od 4 do 7 stopni Celsjusza.

>> Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej i astronomicznej: kiedy wypada?

Prognoza pogody długoterminowa na kwiecień 2018 zapowiada, podobnie jak synoptycy w swoich przewidywaniach, że na Wielkanoc powinniśmy spodziewać się wysokich jak na ten czas w roku temperatur i dużo słońca.

RadioZET.pl/ekologia.pl/KP