Zamknij

Wniosek 500 plus 2017 - pdf. Jak wypełnić wniosek o 500+? [WZÓR]

Redakcja
05.09.2017 10:05
Wniosek 500 plus 2017 - pdf. Jak wypełnić wniosek o 500+? [WZÓR]
fot. pixabay.com

Wzory wniosku o 500 plus 2017 są już dostępne w internecie i niedługo będzie można składać wypełnione dokumenty do odpowiednich placówek. Jak jednak wybrać dobry formularz i jak go prawidłowo wypełnić?

Jak wypełnić wniosek 500 plus? Już niedługo będzie można składać dokumenty, dzięki którym otrzymywanie świadczenia zostanie przedłużone. Przedstawiamy wzór, jak wypełnić wniosek 500 plus.

Zobacz także

Wniosek 500 plus 2017 - PDF

Oprócz możliwości złożenia wniosku on-line, dostępna jest również wersja papierowa do wydrukowania. Wszystkie dokumenty, które należy złożyć ubiegając się o świadczenie w programie 500+, można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Podstawowym dokumentem jest jednak 

WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO

.

Zobacz także

Jak wypełnić wniosek o 500 plus? [WZÓR]

Przy dużej ilości dokumentów do wypełnienia można oczywiście mieć problem, jak zrobić to prawidłowo. Pomocy można szukać w ośrodkach pomocy społecznej czy w urzędach gmin, w których należy składać wniosek o 500 plus.  

Wzór, jak prawidłowo wypełnić dokumenty

. Przy wypełnianiu dokumentów warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najczęściej popełnianymi błędami są m.in. brak wskazania pierwszego dziecka w składzie rodziny, brak numeru PESEL członków rodziny czy brak wskazania współmałżonka w składzie rodziny.

Zobacz także

Podstawowym warunkiem przyznania świadczenia w programie 500+ jest złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z niezbędnymi dokumentami. W przypadku spełnienia warunków można otrzymać 500 zł na każde dziecko małoletnie w rodzinie.

RadioZET.pl/KP