Wniosek 500 plus 2017 - pdf. Jak wypełnić wniosek o 500+? [WZÓR]

05.09.2017 10:05

Wzory wniosku o 500 plus 2017 są już dostępne w internecie i niedługo będzie można składać wypełnione dokumenty do odpowiednich placówek. Jak jednak wybrać dobry formularz i jak go prawidłowo wypełnić?

Wniosek 500 plus 2017 - pdf. Jak wypełnić wniosek o 500+? [WZÓR] fot. pixabay.com

Jak wypełnić wniosek 500 plus? Już niedługo będzie można składać dokumenty, dzięki którym otrzymywanie świadczenia zostanie przedłużone. Przedstawiamy wzór, jak wypełnić wniosek 500 plus.

Wniosek 500 plus 2017 - PDF

Oprócz możliwości złożenia wniosku on-line, dostępna jest również wersja papierowa do wydrukowania. Wszystkie dokumenty, które należy złożyć ubiegając się o świadczenie w programie 500+, można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Podstawowym dokumentem jest jednak WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO.

Jak wypełnić wniosek o 500 plus? [WZÓR]

Przy dużej ilości dokumentów do wypełnienia można oczywiście mieć problem, jak zrobić to prawidłowo. Pomocy można szukać w ośrodkach pomocy społecznej czy w urzędach gmin, w których należy składać wniosek o 500 plus. Wzór, jak prawidłowo wypełnić dokumenty. Przy wypełnianiu dokumentów warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najczęściej popełnianymi błędami są m.in. brak wskazania pierwszego dziecka w składzie rodziny, brak numeru PESEL członków rodziny czy brak wskazania współmałżonka w składzie rodziny.

Podstawowym warunkiem przyznania świadczenia w programie 500+ jest złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z niezbędnymi dokumentami. W przypadku spełnienia warunków można otrzymać 500 zł na każde dziecko małoletnie w rodzinie.

RadioZET.pl/KP

Oceń