Zamknij

Wolne miejsca na studia 2017 - gdzie można składać we wrześniu?

Redakcja
08.09.2017 14:30
Wolne miejsca na studia 2017 - gdzie można składać we wrześniu?
fot. pixabay.com

Po poprawce z matury wolnych miejsc na studia 2017 wciąż szuka wielu maturzystów. Nabór wrześniowy to dla nich ostatnia szansa, aby jeszcze w tym roku wziąć udział w rekrutacji i kontynuować edukację na uczelni wyższej. Gdzie można składać papiery na studia we wrześniu 2017? Sprawdzamy, czy są jeszcze wolne miejsca na uczelniach.

Gdzie są wolne miejsca na uczelniach w 2017 roku? To pytanie stawia sobie wielu maturzystów, którym nie powiodło się w maju i przystępowali do poprawki w sierpniu. Niektóre uczelnie przewidują dodatkowy nabór wrześniowy również dla osób, którym nie udało się dostać w poprzednich turach rekrutacji. Sprawdzamy, gdzie są wolne miejsca na studia w 2017 roku.

Wolne miejsca na studia 2017 - nabór wrześniowy

Niezdana matura w maju wcale nie oznacza, że nie ma już możliwości dostania się na studia w tym samym roku. Warto w tym momencie przyłożyć się do nauki na poprawkę w sierpniu i szukać miejsc na uczelniach w rekrutacji wrześniowej. W momencie, gdy listy na poszczególne kierunki nie są zapełnione, maturzyści mogą składać dokumenty jeszcze we wrześniu.

» Gdzie są wolne miejsca na studia 2018/2019? [DODATKOWA REKRUTACJA]

Zobacz także

Gdzie są wolne miejsca na studia? Rekrutacja we wrześniu 2017 [UW, PW, UJ i inne]

Rekrutację na studia we wrześniu prowadzi nadal Uniwersytet Warszawski. Wolne miejsca można znaleźć na kierunkach takich jak archeologia, filologia, politologia, stosunki narodowe i inne. Jest również sporo miejsc na studia w trybie niestacjonarnym. Abiturienci po poprawce z matury na studia stacjonarne mogą także składać na Uniwersytet Jagielloński. Będzie to jednak możliwe tylko wtedy, gdy listy nie zostaną zapełnione. Taką informację będzie można otrzymać w połowie września. Pod koniec miesiąca uruchomiona zostanie rejestracja. Dodatkowe miejsca na studia we wrześniu są również na Uniwersytecie Przyrodniczym oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Uniwersytet Łódzki także prowadzi nabór wrześniowy na studia 2017.

Zobacz także

Informacji o wolnych miejscach na studia 2017 najlepiej szukać na stronach rekrutacyjnych poszczególnych uczelni. Najszybciej o zapełnieniu list dowiemy się dzwoniąc do biura spraw studenckich lub dziekanatu danego wydziału.

RadioZET.pl/KP