Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Ewelina Pacyna, Michał Adamski
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

WOŚP 2020: data. Kiedy będzie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? [TERMIN, ZAPISY, CEL, WARSZAWA]

05.11.2019 12:57

Termin organizacji WOŚP w 2020 roku jest już znany. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku odbędzie się na początku roku. Sprawdzamy najważniejsze informacje o zbliżającym się finale WOŚP 2020: termin, zapisy, cel, sztaby. 

Wośp 2020: data. Kiedy będzie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? [TERMIN, ZAPISY, CEL, WARSZAWA] fot. Hubert Mathis/REPORTER

Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje o zbliżającym się finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – WOŚP 2020:

  • - Termin organizacji WOŚP 2020
  • - Do kiedy można zapisywać się na wolontariusza WOŚP 2020?
  • - Jaki jest cel zbiórek WOŚP?
  • - Gdzie w Warszawie odbędzie się główny finał WOŚP 2020?

WOŚP 2020: data, termin

28. Finał WOŚP odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację o tej samej nazwie.

WOŚP 2020: zapisy, cel

Zapisy:

Osoby, które chcą zbierać datki w trakcie WOŚP 2020 mogą zapisać się osobiście i przez Internet.

  • rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.
  • rekrutacja w sztabie - standardowa, dotychczasowa forma - wolontariusz kontaktuje się ze sztabem i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem.

Termin końcowy rejestracji sztabów i wolontariuszy WOŚP nie został podany na stronie Orkiestry. Wiadomo już za to, że Orkiestra odbędzie się w ponad 800 polskich miastach, miejscowościach i wsiach. 

Cel:

WOŚP 2020 zbiera na "zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej"

WOŚP 2020: Warszawa

„Centralny” finał WOŚP 2020 odbędzie się w Warszawie. Na placu Bankowym sztab orkiestry organizuje koncerty, a na placu Teatralnym staną namioty i studio, czyli miejsce, z którego będzie transmitowana WOŚP.
- A potem przychodzicie na plac Teatralny, gdzie będą stały namioty, tu będzie nasze studio, tu będziemy przez cały czas opowiadali, transmitowali, mówili co się u was dzieje. Znowu będziemy wszyscy razem, będziemy optymistycznie celebrowali ten cudowny, piękny dzień – napisał szef WOŚP na Facebooku.

RadioZET.pl/WOŚP/warszawa.naszemiasto.pl/PZ

Oceń