Zamknij

Wszystkich Świętych 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1.11?

Redakcja
26.10.2017 19:05
Wszystkich Świętych 2017: otwarte sklepy. Gdzie zrobić zakupy 1.11?
fot. pixabay.com

Otwarte sklepy 1 listopada to rzadkość. Wszystkich Świętych 2017 to dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego większość sklepów nie będzie czynna. Co zrobić, kiedy pilnie potrzebujemy kupić coś 01.11? Jakie sklepy będą otwarte w Święto Zmarłych, a gdzie nie mamy szans na zrobienie zakupów? Sprawdzamy informacje o święcie Wszystkich Świętych 2017.

Wszystkich Świętych 2017 - sklepy otwarte czy zamknięte? Dużo osób zadaje sobie takie pytanie, mimo że większość pamięta, że jest to święto ustawowo wolne od pracy. Czasami jednak zdarza się sytuacja, kiedy potrzebujemy coś kupić nawet 1 listopada. Które sklepy będą otwarte? Podpowiadamy, gdzie zrobić zakupy w Święto Matki Boskiej Zielnej 2017, czyli inaczej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Wszystkich Świętych - 1 listopada 2017: sklepy otwarte czy zamknięte?

1 listopada otwarte sklepy to rzadkość, ponieważ jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W związku ze świętem zamknięte są sklepy, restauracje i wiele innych miejsc usługowych. Jeśli korzystacie z zakupów przez internet, to również nie jest możliwe wybranie opcji dostawy na 1 listopada 2017. Sklepy otwarte mogą być tylko wtedy, gdy są prowadzone przez ich właścicieli. Wyjątkiem są również miejsca, gdzie pracownicy pracują na umowę-zlecenie, a nie na umowę o pracę. Najczęściej są to restauracje, kawiarnie lub kina.

Zobacz także

Sklepy czynne 1 listopada 2017. Gdzie zrobić zakupy?

Dla ludzi w potrzebie znajdą się jednak otwarte sklepy 1 listopada. Są to między innymi Żabka, Carrefour Express, Małpka Express, małe sklepiki osiedlowe. Jednak uwaga - o tym, czy te sklepy będą czynne tego dnia decydują ajenci. Większość z nich zazwyczaj jest otwierana, jednak nie należy być zdziwionym, gdy natrafimy na zamknięty punkt. Zakupy 1 listopada 2017 będzie można zrobić także w sklepikach na stacjach benzynowych. Często zaopatrują się one dodatkowo np. w pieczywo i inne produkty spożywcze w takie wyjątkowe dni.

Wszystkich Świętych 2017: jakie sklepy będą otwarte, a jakie zamknięte?

We Wszystkich Świętych 2017 otwarte sklepy to jak widać głównie małe sklepiki osiedlowe. Oprócz nich tego dnia możemy zapomnieć o wizycie w galeriach handlowych i dużych marketach. Wyjątkiem są miejsca, w których oprócz sklepów są także kina, restauracje i kawiarnie. Zazwyczaj są one otwarte 1 listopada, najczęściej jednak pracują dużo krócej niż normalnie. Zamknięte na pewno będą sklepy takie jak Biedronka, Auchan, Carrefour, Piotr i Paweł, Tesco, Lidl i wiele innych.

Zagłosuj

Czy 1 listopada powinny być otwarte sklepy?

Liczba głosów:

Jak widać, jeśli czegoś nagle zabraknie nam w domu 1 listopada w święto Wszystkich Świętych, otwarte sklepy będzie można znaleźć, choć może nie być to łatwe. Zachęcamy, aby zrobić zakupy nawet dzień wcześniej. Zwykle wtedy sklepy są otwarte trochę dłużej, żeby nie trzeba było się martwić o zakupy w dzień wolny od pracy 1 listopada.

RadioZET.pl/KP