Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wybory 2019: kandydaci do Sejmu [WARSZAWA, OKRĘG 19, OKRĘG 20]

13.09.2019 12:53

Kandydaci na posłów i senatorów, którzy wystartują w wyborach parlamentarnych w październiku są już znani. Sprawdzamy, kto będzie walczył o głosy wyborców z Warszawy, podajemy nazwiska polityków, a także numery okręgów. 

Wybory 2019: kandydaci do Sejmu [WARSZAWA, OKRĘG 19, OKRĘG 20] fot. Adam STASKIEWICZ/East News

W tym artykule znajdziecie:

  • - Wszystkich kandydatów startujących w wyborach parlamentarnych 2019 z okręgów warszawskich
  • - Nazwy okręgów, a także informacje dotyczące miejscowości, które one obejmują

Kandydaci do Sejmu 2019: Warszawa

Warszawa i okoliczne miejscowości w trakcie wyborów będą podzielone na dwa okręgi. 

  • Okręg 19 - część województwa mazowieckiego obejmująca obszar miasta na prawach powiatu: Warszawa
  • Okręg 20 - część województwa mazowieckiego obejmująca obszary powiatów: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński

Wybory 2019: kandydaci: [WARSZAWA]

Poniżej przedstawiamy kompletną listę kandydatów z warszawskich okręgów wyborczych: 19 i 20, z podziałem na partie. 

Szukacie informacji o wyborach parlamentarnych? Znajdziecie je w naszych artykułach: 

Kandydaci wszystkich partii do Sejmu i Senatu: 

Programy partii: 

Okręg 19:

Koalicja Obywatelska

  • 1. Małgorzata Maria Kidawa-Błońska
  • 2. Katarzyna Anna Lubnauer
  • 3. Dariusz Kajetan Rosati
  • 4. Joanna Fabisiak
  • 5. Jarosław Sergiusz Szostakowski
  • 6. Katarzyna Maria Piekarska
  • 7. Michał Roch Szczerba
  • 8. Sławomir Potapowicz
  • 9. Urszula Sara Zielińska
  • 10. Roman Jacek Kosecki
  • 11. Paweł Rafał Potoroczyn
  • 12. Alicja Dąbrowska
  • 13. Klaudia Krystyna Jachira
  • 14. Krzysztof Piotr Skolimowski
  • 15. Dorota Ewa Łoboda
  • 16. Bożena Maria Manarczyk
  • 17. Wojciech Józef Borkowski
  • 18. Sylwia Krajewska
  • 19. Dawid Kacprzyk
  • 20. Jolanta Miśkiewicz
  • 21. Krzysztof Stanisław Luft
  • 22. Bogusław Kazimierz Łobacz
  • 23. Jerzy Norbert Skrzecz
  • 24. Marta Katarzyna Turska
  • 25. Arkadiusz Piotrowski
  • 26. Agnieszka Monika Wyrwał
  • 27. Anna Rudziak
  • 28. Anna Elżbieta Samczyk
  • 29. Liliana Irena Lach
  • 30. Ilona Joanna Łącka
  • 31. Igor Rogulski
  • 32. Edyta Róża Leśniak
  • 33. Aleksander Wasyluk
  • 34. Patrycja Maria Chmiel
  • 35. Tadeusz Edward Ross
  • 36. Paweł Konrad Wojda
  • 37. Anna Małgorzata Stelmaszyk
  • 38. Myroslava Keryk
  • 39. Łukasz Krasoń
  • 40. Aleksandra Małgorzata Gajewska

Konfederacja Wolność i Niepodległość

  • 1. Janusz Ryszard Korwin-Mikke
  • 2. Bartłomiej Artur Pejo
  • 3. Paweł Juliusz Skutecki
  • 4. Mirosława Zofia Modelska-Creech
  • 5. Wiesław Marian Magiera
  • 6. Aleksander Filip Kowaliński
  • 7. Ewa Alicja Nitecka
  • 8. Jan Borowski
  • 9. Krystyna Anna Krzekotowska
  • 10. Gabriela Zofia Jurkiewicz
  • 11. Alina Barbara Wawer
  • 12. Sławomir Tumanowicz
  • 13. Andrzej Paweł Kumór
  • 14. Justyna Stefania Kranas
  • 15. Krystian Zbigniew Żelazny
  • 16. Sebastian Ross
  • 17. Magdalena Ziętek-Wielomska
  • 18. Antoni Konrad Urbanek
  • 19. Wojciech Bartosz Ziółkowski
  • 20. Jan Antoni Bodakowski
  • 21. Jarosław Grzegorz Kowalski
  • 22. Łukasz Zbigniew Jarząbek
  • 23. Agnieszka Kowalska
  • 24. Izabela Kessling
  • 25. Andrzej Babiak
  • 26. Jacek Piotr Florysiak
  • 27. Piotr Roman Sterkowski
  • 28. Rafał Przemysław Dmowski
  • 29. Angelika Justyna Pokojska
  • 30. Martyna Utecht
  • 31. Urszula Irena Kreller-Stanisławek
  • 32. Paulina Nieznańska
  • 33. Rafał Patryk Kłos
  • 34. Marcin Józef Kuśmierczyk
  • 35. Rajmund Krzysztof Kasprzak
  • 36. Adam Kasjaniuk
  • 37. Jakub Maciej Rumiński
  • 38. Włodzimierz Witold Rosowski
  • 39. Katarzyna Maria Ziółkowska
  • 40. Mariusz Lesław Krogulski

Polskie Stronnictwo Ludowe

  • 1. Władysław Teofil Bartoszewski
  • 2. Anna Małgorzata Ojer
  • 3. Joanna Maria Staniszkis
  • 4. Izabela Stelmańska
  • 5. Stanisław Piotr Helwing
  • 6. Michał Janusz Wąsowicz
  • 7. Walentyna Rakiel-Czarnecka
  • 8. Halina Flis-Kuczyńska
  • 9. Juliusz Jakub Zawłocki
  • 10. Emil Krzysztof Sawicki
  • 11. Zenon Ryszard Nowak
  • 12. Michał Stanisław Strąk
  • 13. Teresa Maria Bogiel
  • 14. Wiktor Zbigniew Masłowski
  • 15. Adam Krzysztof Łukasiewicz
  • 16. Lucyna Gertruda Wasilewska
  • 17. Marcin Tomasz Płowicz
  • 18. Karol Tomasz Bielski
  • 19. Janusz Dyduch
  • 20. Tatiana Joanna Garstka
  • 21. Roman Łazarski
  • 22. Anna Józefa Panas
  • 23. Teresa Maria Wyszyńska
  • 24. Agata Zofia Grudowska
  • 25. Mirosława Rutkowska
  • 26. Marek Antoni Marecki
  • 27. Aleksander Paweł Mazurek
  • 28. Piotr Krzysztof Owczarski
  • 29. Elżbieta Barbara Kozubek
  • 30. Karolina Misiejko
  • 31. Małgorzata Halina Pastewka
  • 32. Kamil Ernest Nowosielski
  • 33. Katarzyna Agata Wieczorek
  • 34. Bożenna Jolanta Gołota
  • 35. Zbigniew Czaplicki
  • 36. Andrzej Wojciech Wróblewski
  • 37. Jerzy Mazurek
  • 38. Alicja Elżbieta Choińska
  • 39. Piotr Ludomir Szymanek
  • 40. Sebastian Adrian Tyszczuk

Prawo i Sprawiedliwość

  • 1. Jarosław Aleksander Kaczyński
  • 2. Mariusz Kamiński
  • 3. Małgorzata Maria Gosiewska
  • 4. Piotr Aleksander Naimski
  • 5. Jarosław Karol Krajewski
  • 6. Paweł Jacek Lisiecki
  • 7. Zbigniew Gryglas
  • 8. Ewa Tomaszewska
  • 9. Sebastian Jerzy Kaleta
  • 10. Małgorzata Maria Wypych
  • 11. Andrzej Józef Melak
  • 12. Olga Ewa Semeniuk
  • 13. Patryk Górski
  • 14. Adam Zbigniew Borowski
  • 15. Filip Jakub Frąckowiak
  • 16. Wojciech Maciej Chojnowski
  • 17. Mirosława Hanna Terlecka
  • 18. Piotr Paweł Gozdek
  • 19. Ewa Peret
  • 20. Krzysztof Robert Górski
  • 21. Krzysztof Tomasz Bosak
  • 22. Bożena Kolasińska
  • 23. Marek Jan Cackowski
  • 24. Katarzyna Maria Polak
  • 25. Sławomir Stanisław Kacprowicz
  • 26. Ewa Maria Smalcerz
  • 27. Teresa Mioduszewska
  • 28. Stefan Kulesza
  • 29. Izabela Joanna Czartoryska-Plutecka
  • 30. Paweł Andrzej Terlecki
  • 31. Krzysztof Wysocki
  • 32. Anna Kęzik
  • 33. Irena Gajewska
  • 34. Paweł Szymański
  • 35. Aneta Paluszek
  • 36. Agnieszka Jadwiga Jakubowska
  • 37. Maciej Molicki
  • 38. Paweł Krzysztof Księżak
  • 39. Grzegorz Paweł Rejowski
  • 40. Wojciech Jakub Zabłocki

 Sojusz Lewicy Demokratycznej

  • 1. Adrian Tadeusz Zandberg
  • 2. Anna Maria Żukowska 
  • 3. Anna Małgorzata Tarczyńska 
  • 4. Magdalena Agnieszka Biejat 
  • 5. Krzysztof Liedel
  • 6. Filip Tadeusz Pelc 
  • 7. Bożena Marta Przyłuska 
  • 8. Hanna Janina Brózda 
  • 9. Katarzyna Beata Duda 
  • 10. Mateusz Zbigniew Stępień 
  • 11. Sebastian Roman Liszka 
  • 12. Danuta Beata Postnikoff 
  • 13. Joanna Beata Wicha 
  • 14. Jacek Zbigniew Kubiak 
  • 15. Mateusz Wojciech Goździkowski 
  • 16. Urszula Teresa Kuczyńska 
  • 17. Łukasz Kamil Mycka 
  • 18. Joanna Maria Kelles-Krauz 
  • 19. Wojciech Ożdżeński 
  • 20. Dariusz Krzysztof Rozenek 
  • 21. Joanna Wanda Bronowicka
  • 22. Maciej Włodzimierz Dunin-Borkowski 
  • 23. Inga Maria Domańska 
  • 24. Jerzy Marian Rytel 
  • 25. Andrzej Wiktor Wróblewski 
  • 26. Anna Paulina Pajęcka 
  • 27. Anna Klara Jagodzińska 
  • 28. Daniel Mieniewski 
  • 29. Agnieszka Lutostańska 
  • 30. Małgorzata Anna Gąsiorowska 
  • 31. Cezary Żurawski 
  • 32. Anna Paulina Sadowska 
  • 33. Krzysztof Stanisław Mierzwiński 
  • 34. Katarzyna Anna Kowalska-Ziętara 
  • 35. Joanna Maria Godlewska 
  • 36. Karol Andrzej Szustakiewicz 
  • 37. Grzegorz Jan Janiczak 
  • 38. Patryk Piotr Utowka 
  • 39. Marta Zofia Sayed 
  • 40. Piotr Gadzinowski 

Okręg 20: 

 Koalicja Obywatelska

  • 1. Jan Stanisław Grabiec
  • 2. Paweł Ksawery Zalewski
  • 3. Kinga Magdalena Gajewska
  • 4. Maciej Grzegorz Lasek
  • 5. Jacek Grzegorz Wiśniewski
  • 6. Piotr Franciszek Niemczyk
  • 7. Katarzyna Albina Szostak
  • 8. Jolanta Maria Koczorowska
  • 9. Krzysztof Adam Rzyman
  • 10. Artur Stanisław Kołosowski
  • 11. Ewa Małgorzata Krawczyk-Dębiec
  • 12. Wojciech Herner
  • 13. Halina Justyna Bonecka
  • 14. Tomasz Paweł Szturo
  • 15. Grażyna Orzechowska – Mikulska
  • 16. Piotr Michał Wasilewski
  • 17. Magdalena Jadwiga Mierzejewska-Waś
  • 18. Patryk Jan Luboiński
  • 19. Olga Wierzbicka
  • 20. Patryk Wydurski
  • 21. Maja Magdalena Winiarska-Czajkowska
  • 22. Karol Bielec
  • 23. Grzegorz Rafał Kamiński
  • 24. Piotr Kandyba

 Konfederacja Wolność i Niepodległość

  • 1. Michał Jan Wawer
  • 2. Rafał Piotr Pazio
  • 3. Michał Nieznański
  • 4. Jacek Baltazar Korwin-Mikke
  • 5. Bogdan Jerzy Chmielecki
  • 6. Tomasz Jan Cynkier
  • 7. Anna Małgorzata Śliwa
  • 8. Beata Elżbieta Trochanowska
  • 9. Piotr Filipek
  • 10. Zbigniew Witaszek
  • 11. Teresa Lech-Rączka
  • 12. Julia Maria Żołek
  • 13. Michał Jan Janik
  • 14. Edyta Agnieszka Luty
  • 15. Adam Andrzej Skwarski
  • 16. Anna Jadwiga Pintara
  • 17. Rafał Bajkowski
  • 18. Piotr Dariusz Drożdż
  • 19. Sebastian Puławski
  • 20. Anna Patrycja Rumińska
  • 21. Ewelina Sterkowska
  • 22. Karol Tadeusz Tott
  • 23. Grażyna Wiesława Chojnacka
  • 24. Konrad Paweł Smuniewski

Polskie Stronnictwo Ludowe

  • 1. Robert Dariusz Mordak
  • 2. Bożena Jadwiga Żelazowska
  • 3. Jakub Łukasz Stefaniak
  • 4. Agnieszka Beata Petelicka
  • 5. Artur Mateusz Świercz
  • 6. Magdalena Biernacka
  • 7. Emilia Oleksiak
  • 8. Dariusz Grzegorz Grajda
  • 9. Piotr Stanisław Galiński
  • 10. Karol Andrzej Małolepszy
  • 11. Artur Pozorek
  • 12. Krystian Stanisław Buszta
  • 13. Marek Szczepan Sudomirski
  • 14. Ewa Szynkiewicz
  • 15. Zdzisław Czesław Litwińczuk
  • 16. Ilona Nasiadka
  • 17. Joanna Katarzyna Ciepielewska
  • 18. Michał Adam Dominiak
  • 19. Maryla Barbara Łukasińska
  • 20. Małgorzata Okurowska
  • 21. Daniel Krzysztof Sosin
  • 22. Damian Marek Piekut
  • 23. Erwina Lilia Ryś-Ferens
  • 24. Łukasz Jan Borkowski

Prawo i Sprawiedliwość

  • 1. Mariusz Błaszczak
  • 2. Anita Czerwińska
  • 3. Andrzej Smirnow
  • 4. Jan Feliks Szyszko
  • 5. Zdzisław Tadeusz Sipiera
  • 6. Piotr Michał Uściński
  • 7. Andrzej Bittel
  • 8. Dariusz Olszewski
  • 9. Marcel Józef Klinowski
  • 10. Michał Feliks Prószyński
  • 11. Monika Joanna Kwiek
  • 12. Robert Szydlik
  • 13. Stefan Traczyk
  • 14. Tomasz Bogumił Laskus
  • 15. Dorota Małgorzata Bojemska
  • 16. Jolanta Monika Madziar
  • 17. Grzegorz Pruszczyk
  • 18. Zbigniew Niezabitowski
  • 19. Aurelia Zalewska
  • 20. Renata Mirosław
  • 21. Piotr Choroś
  • 22. Małgorzata Szymańska-Suchecka
  • 23. Anna Krystyna Rudzka
  • 24. Dominika Małgorzata Chorosińska

Sojusz Lewicy Demokratycznej

  • 1. Andrzej Tadeusz Rozenek
  • 2. Julia Eliza Zimmermann
  • 3. Sylwia Lidia Buźniak
  • 4. Leszek Poniewierka
  • 5. Marcin Górski
  • 6. Andrzej Marek Radzikowski
  • 7. Konrad Krzyszof Gołota
  • 8. Ewa Katarzyna Skórska
  • 9. Katarzyna Anna Braiter
  • 10. Bartosz Konrad Gawkowski
  • 11. Joanna Dagmara Cieplińska-Kowalska
  • 12. Małgorzata Henryka Starzyńska
  • 13. Katarzyna Kowalska
  • 14. Remigiusz Radosław Mazur
  • 15. Liliana Kozielska
  • 16. Andrzej Wojcieski
  • 17. Robert Urbanek
  • 18. Monika Błaszczak
  • 19. Sławomir Borys Miłow
  • 20. Mateusz Szymański
  • 21. Ewa Magdalena Wróblewska
  • 22. Wiesław Tomaszewski
  • 23. Mateusz Kamil Stefankowski
  • 24. Marek Zdzisław Papuga

RadioZET.pl/PZ

Oceń