Zamknij

Wybory na prezydenta Gdańska 2019: kiedy się odbędą? [DATA, TERMIN, KANDYDACI]

Redakcja
21.02.2019 09:00
Wybory na prezydenta Gdańska 2019: kiedy się odbędą? [DATA, TERMIN, KANDYDACI]
fot. Pixabay

Wybory prezydenckie w Gdańsku 2019. Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie zapowiedział, że wybory na prezydenta Gdańska odbędą się 3 marca. Największe partie polityczne już zapowiedziały, że nie wystawią w nich swoich kandydatów. Jedyną startującą w wyborach prezydenckich w Gdańsku będzie najprawdopodobniej Aleksandra Dulkiewicz, dotychczasowa zastępca Pawła Adamowicza. Podajemy informacje o zbliżających się wyborach prezydenckich w Gdańsku: datę, termin i kandydatów.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie w GdańskuWybory prezydenckie w Gdańsku 2019kandydaci, data. Podajemy informacje o zbliżających się wyborach prezydenckich w Gdańsku.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie w Gdańsku w 2019 roku? Data, termin

W poniedziałek, 21 stycznia, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział, że wybory prezydenckie w Gdańsku odbędą się 3 marca 2019 roku. Tę informację potwierdzi premier Mateusz Morawiecki. 

>>  Aleksandra Dulkiewicz kandydatką na prezydenta Gdańska

Kandydaci w wyborach prezydenckich w Gdańsku

Oficjalną kandydatką na prezydenta Gdańska jest Aleksandra Dulkiewicz, dotychczasowy zastępca prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Po śmierci byłego włodarza miasta, Aleksandra Dulkiewicz ogłosiła, że wystartuje w wyborach prezydenckich w Gdańsku w 2019 roku. Pozostałe wiodące partie polityczne, w tym m.in. PiS, ogłosiły, że nie zgłoszą swoich kandydatów w wyborach. Do walki o najważniejsze stanowisko w Gdańsku stanęło łącznie 8 kandydatów:

  1. Aleksandra Dulkiewicz z KWW Wszystko dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz,
  2. Marek Skiba z KWW Odpowiedzialni-Gdańsk
  3. Grzegorz Braun z KWW Grzegorza Brauna
  4. Piotr Walentynowicz z KWW Gdańsk dla Mieszkańców
  5. Andrzej Kania z KWW Alternatywa Społeczna,
  6. Dorota Maksymowicz-Czapkowska z KWW Normalny Kraj,
  7. Sławomir Ziembiński z KWW Nasz Polski Gdańsk
  8. Adam Stankiewicz z KWW Gdańsk to nie Palermo

Zobacz także

RadioZET.pl/KPRM/PZ