Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018: program i kalendarz wydarzeń

12.02.2018 09:15
xxx zet

Pjongczang 2018: terminarz wydarzeń na Igrzyskach Olimpijskich przyda się wszystkim kibicom. Sprawdzamy, kiedy startują Polacy oraz jak wygląda szczegółowy terminarz ZIO 2018.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018: program i kalendarz zawodów fot. Sputnik/EAST NEWS

Pjongczang 2018: program i kalendarz zawodów pokazuje, że przez najbliższej tygodnie czekają nas duże emocje. Zmagania zawodników będzie można śledzić na żywo w polskiej telewizji. Żeby wiedzieć, kiedy oglądać olimpiadę i kibicować Polakom, sprawdzamy szczegółowy terminarz Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018.

>> Pjongczang 2018: PKOl zatwierdził skład na igrzyska olimpijskie

Pjongczang 2018 [TERMINARZ]

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 w Pjongczang rozpoczną się w czwartek, 8 lutego 2018, a zakończą się w niedzielę, 25 lutego 2018. Transmisję w TV i online będzie można oglądać na antenach otwartych Telewizji Polskiej (TVP1 i TVP2), na kanałach Eurosportu, na stronie internetowej sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

>> Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 - transmisja online i w tv: gdzie oglądać?

Zimowe Igrzyska Olimpijskie - Pjongczang 2018: PROGRAM

Poniżej znajdziecie szczegółowy program Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. Terminarz uwzględnia także starty Polaków. Wystąpią oni w następujących dyscyplinach: biathlon, bobsleje, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, short track, skoki narciarskie, biegi narciarskie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, kombinacja norweska, snowboard.

8 lutego (czwartek)

  • 01.05 - Curling - turniej par mieszanych
  • 13.30 - Skoki narciarskie - kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni normalnej

>> Kiedy konkursy skoków narciarskich w Pjongczang? O której godzinie?

---------

9 lutego (piątek)

  • 00.35 - Curling - turniej par mieszanych
  • 02.00 - Narciarstwo dowolne - jazda po muldach, kwalifikacje kobiet
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe, program krótki par
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe, program krótki solistów
  • 03.45 - Narciarstwo dowolne - jazda po muldach, kwalifikacje mężczyzn
  • 12.00 - Ceremonia otwarcia

>> Igrzyska Olimpijskie 2018: ceremonia otwarcia - kiedy i gdzie oglądać?

---------

10 lutego (sobota)

  • 01.05 - Curling - turniej par mieszanych
  • 02.00 - Snowborad mężczyzn
  • 08.15 - Biegi narciarskie - bieg łączony na 15 kilometrów kobiet
  • 10.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 3000 metrów kobiet
  • 11.00 - Short Track - 500 metrów kobiet
  • 11.10 - Saneczkarstwo - jedynki mężczyzn
  • 12.15 - Biathlon - Sprint kobiet
  • 13.10 - Hokej na lodzie - turniej kobiet
  • 13.35 - Skoki narciarskie - konkurs indywidualny na skoczni normalnej

---------

11 lutego (niedziela)

  • 01.05 - Curling - turniej par mieszanych
  • 02.00 - Snowboard mężczyzn
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe
  • 03.00 - Narciarstwo alpejskie - zjazd mężczyzn
  • 05.30 - Snowboard kobiet
  • 07.15 - Biegi narciarskie - bieg łączony na 30 kilometrów mężczyzn
  • 08.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 5000 kilometrów mężczyzn
  • 08.40 - Hokej na lodzie - turniej kobiet
  • 10.50 - Saneczkarstwo - jedynki mężczyzn
  • 11.30 - Narciarstwo dowolne kobiet
  • 12.15 - Biathlon - sprint mężczyzn
  • 13.10 - Hokej na lodzie kobiet

---------

12 lutego (poniedziałek)

  • 01.00 - Curling
  • 02.00 - Snowboard kobiet
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - zawody drużynowe
  • 02.15 - Narciarstwo alpejskie kobiet
  • 05.30 - Snowboard kobiet
  • 08.40 - Hokej na lodzie - turniej kobiet
  • 11.10 - Biathlon - bieg pościgowy kobiet
  • 11.30 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
  • 11.50 - Saneczkarstwo - jedynki kobiet
  • 12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1500 metrów mężczyzn
  • 13.30 - Łyżwiarstwo szybkie - 1500 metrów kobiet
  • 13.50 - Skoki narciarskie kobiet

---------

13 lutego (wtorek)

  • 01.05 - Curling
  • 02.00 - Snowboard kobiet
  • 03.30 - Narciarstwo alpejskie mężczyzn
  • 05.00 - Snowboard mężczyzn
  • 07.00 - Narciarstwo aplejskie mężczyzn
  • 08.40 - Hokej na lodzie - turniej kobiet
  • 09.30 - Biegi narciarskie - eliminacje do sprintu kobiet
  • 11.00 - Short Track - 500 metrów kobiet
  • 11.30 - Saneczkarstwo - jedynki kobiet
  • 12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1500 metrów mężczyzn
  • 12.00 - Biegi narciarskie - sprint kobiet i mężczyzn
  • 12.05 - Curling
  • 13.10 - Hokej na lodzie - turniej kobiet

---------

14 lutego (środa)

  • 01.05 - Curling
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe
  • 02.15 - Narciarstwo alpejskie kobiet
  • 02.30 - Snowboard mężczyzn
  • 04.10 - Hokej na lodzie
  • 05.45 - Narciarstwo alpejskie kobiet
  • 07.00 - Kombinacja norweska mężczyzn
  • 11.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1000 metrów kobiet
  • 12.05 - Biathlon - bieg indywidualny kobiet
  • 12.20 - Sanczkarstwo - dwójki mężczyzn

>> Weronika Nowakowska-Ziemniak - biathlonistka: SYLWETKA

---------

15 lutego (czwartek)

  • 01.05 - Curling
  • 02.00 - Skeleton mężczyzn
  • 02.30 - Łyżwiarstwo figurowe
  • 03.00 - Snowboard mężczyzn
  • 03.00 - Narciarstwo alpejskie mężczyzn
  • 04.10 - Hokej na lodzie - turniej mężczyzn
  • 05.30 - Snowboard mężczyzn
  • 07.30 - Biegi narciarskie - Bieg na 10 kilometrów stylem dowolnym kobiet
  • 12.00 - Narciarstwo dowolne kobiet
  • 12.00 - Biathlon mężczyzn
  • 12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1000 metrów mężczyzn
  • 13.30 - Saneczkarstwo - sztafeta

---------

16 lutego (piątek)

  • 01.05 - Curling
  • 01.30 - Skeleton mężczyzn
  • 02.00 - Snowboard kobiet
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe
  • 04.10 - Hokej na lodzie
  • 07.00 - Biegi narciarskie - 15 kilometrów stylem dowolnym mężczyzn
  • 12.00 - Narciarstwo dowolne kobiet
  • 12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 5000 metrów kobiet
  • 12.20 - Skeleton kobiet
  • 13.30 - Skoki narciarskie - kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni dużej

---------

17 lutego (sobota)

  • 01.05 - Curling
  • 02.00 - Narciarstwo dowolne kobiet
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe
  • 03.00 - Narciarstwo alpejskie kobiet
  • 04.10 - Hokej na lodzie
  • 10.30 - Biegi narciarskie - sztafeta 4x5 kilometrów kobiet
  • 11.00 - Short Track - 1500 metrów kobiet
  • 12.00 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
  • 12.15 - Biathlon - bieg masowy kobiet
  • 12.20 - Skeleton kobiet
  • 13.30 - Skoki narciarskie - konkurs indywidualny na skoczni dużej

---------

18 lutego (niedziela)

  • 01.05 - Curling
  • 02.00 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
  • 02.15 - Narciarstwo alpejskie mężczyzn
  • 04.10 - Hokej na lodzie
  • 07.15 - Biegi narciarskie - sztafeta 4x5 kilometrów mężczyzn
  • 12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 500 metrów kobiet
  • 12.05 - Bobsleje - dwójka mężczyzn
  • 12.15 - Biathlon mężczyzn

---------

19 lutego (poniedziałek)

  • 01.05 - Curling
  • 01.30 - Snowboard kobiet
  • 02.00 - Narciarstwo dowolne kobiet
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - pary taneczne
  • 05.10 - Hokej na lodzie
  • 12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - wyścig drużynowy kobiet
  • 12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 500 metrów mężczyzn
  • 12.15 - Bobsleje - dwójka mężczyzn
  • 13.30 - Skoki narciarskie - konkurs drużynowy na skoczni dużej

---------

20 lutego (wtorek)

  • 01.05 - Curling
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe - pary taneczne
  • 02.30 - Narciarstwo dowolne kobiet
  • 04.10 - Hokej na lodzie
  • 05.00 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
  • 11.00 - Kombinacja norweska mężczyzn
  • 11.00 - Short Track - 1000 metrów kobiet
  • 11.00 - Short Track - 500 metrów mężczyzn
  • 12.15 - Biathlon - sztafeta mieszana
  • 12.50 - Bobsleje kobiet

---------

21 lutego (środa)

  • 01.05 - Curling
  • 01.30 - Snowboard mężczyzn
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe
  • 03.00 - Narciarstwo alpejskie kobiet
  • 03.30 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
  • 04.10 - Hokej na lodzie
  • 09.00 - Biegi narciarskie - sprint drużynowy
  • 12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - start drużynowy kobiet i mężczyzn
  • 12.40 - Bobsleje

---------

22 lutego (czwartek)

  • 01.05 - Curling
  • 02.15 - Narciarstwo alpejskie mężczyzn
  • 03.30 - Narciarstwo dowolne mężczyzn
  • 04.00 - Snowboard
  • 05.10 - Hokej na lodzie
  • 08.30 - Kombinacja norweska mężczyzn
  • 11.00 - Short track - 1000 metrów kobiet
  • 11.00 - Short track - 500 metrów kobiet
  • 12.15 - Biathlon - sztafeta kobiet

---------

23 lutego (piątek)

  • 01.30 - Snowboard kobiet
  • 02.00 - Łyżwiarstwo figurowe
  • 03.00 - Narciarstwo alpejskie kobiet
  • 03.30 - Narciarstwo dowolne kobiet
  • 08.40 - Hokej na lodzie
  • 09.00 - Biegi narciarskie - eliminacje do sprintu drużynowego kobiet
  • 11.00 - Biegi narciarskie - finały sprintu drużynowego kobiet
  • 11.00 - Łyżwiarstwo szybkie - 1000 metrów mężczyzn
  • 12.15 - Biathlon - sztafeta mężczyzn

---------

24 lutego (sobota)

  • 01.30 - Bobsleje mężczyzn
  • 02.00 - Snowboard mężczyzn
  • 03.00 - Narciarstwo alpejskie
  • 06.00 - Biegi narciarskie - 50 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn
  • 07.35 - Curling
  • 12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - bieg masowy kobiet
  • 12.00 - Łyżwiarstwo szybkie - bieg masowy mężczyzn
  • 13.10 - Hokej na lodzie

---------

25 lutego (niedziela)

  • 01.05 - Curling
  • 01.30 - Bobsleje mężczyzn - czwórki mężczyzn
  • 01.30 - Łyżwiarstwo figurowe
  • 05.10 - Hokej na lodzie
  • 07.15 - Biegi narciarskie - Bieg na 30 kilometrów stylem klasycznym kobiet
  • 12.00 - Ceremonia zamknięcia

RadioZET.pl/ig24.pl/KP

Oceń