Zamknij

Zmiana czasu na zimowy 2017: kiedy i jak przestawiamy zegarki? [ZMIANA CZASU]

Redakcja
27.10.2017 14:21
Zmiana czasu z letniego na zimowy 2017: kiedy i o której przestawiamy zegarki?
fot. pixabay.com

Zmiana czasu w 2017 na zimowy z letniego - kiedy i jak przestawić zegarki? Już niebawem będziemy wstawać o godzinę później!

Kiedy zmiana czasu na zimowy? Zbliża się zmiana czasu!

Trudno jest nam się przyzwyczaić i funkcjonować, kiedy musimy przestawić zegarki. Również data jest dla nas kłopotliwa i za każdym razem zadajemy to samo pytanie: kiedy jest zmiana czasu, jak przestawić zegarki na czas zimowy? Odpowiadamy na te pytania, a także na najważniejsze: przesunąć o godzinę do przodu czy do tyłu?

Zmiana czasu 2017 na zimowy: kiedy?

Zwyczajowo czas zimowy wprowadzany jest w październiku, natomiast letni w marcu. Są to określone terminy, jednak zwykle po prostu o nich nie pamiętamy i nie wiemy, kiedy następuje zmiana czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. W 2017 roku zegarki z czasu letniego na zimowy przestawiamy w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października.

Zobacz także

Zmiana czasu: w którą stronę przestawić zegarek?

Przestawić zegarek do przodu czy do tyłu? Ten problem pojawia się zawsze, gdy trzeba zmienić czas z letniego na zimowy lub odwrotnie. Choć wiele osób posiłkuje się urządzeniami elektronicznymi, w których godzina zmienia się automatycznie, to jednak ci, którzy są fanami analogów, muszą to zrobić we właściwy sposób.

Tym razem musimy przesunąć wskazówki zegara do tyłu, czyli z godziny 3.00 na 2.00. Oznacza to, że przez najbliższe miesiące będziemy spać o godzinę dłużej.

Kolejna zmiana czasu nastąpi dopiero w marcu 2018 roku. W nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni.

RadioZET.pl/KP

Zegarki damskie - analogowe czy cyfrowe?