Zamknij

16. rocznica śmierci Waldemara Goszcza. Wielką karierę przekreślił wypadek

Redakcja
24.01.2019 13:44
16. rocznica śmierci Waldemara Goszcza. Wielką karierę przekreślił wypadek

Waldemar Goszcz miał przed sobą karierę aktora, modela i piosenkarza. Niestety mający przed sobą wspaniałe perspektywy artysta zginął w wypadku. Co wiemy o świetnie zapowiadającym się aktorze? 

Waldemar Goszcz mógł zostać gwiazdą polskiego filmu. Urodzony w 1973 roku w Wolborzu, już jako nastolatek upodobał sobie scenę. Występował w zespołach muzycznych i tanecznych, a rozpoczęte na Akademii Wychowania Fizycznego studia przerwał, by realizować się w modelingu. Jego talent został odkryty przypadkiem na jednej z warszawskich ulic. Został modelem, a w wieku 19 lat zdobył tytuł „Twarzy roku” miesięcznika „Twój Styl”. To otworzyło mu drogę do współpracy z prestiżowymi markami.

Goszcz próbował swoich sił także jako wokalista. W 1997 roku był jednym z członków boysbandu Hi Street, z którym wystąpił na XXXV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Solowo wydał płytę „Waldek Goszcz” i stworzył hymn akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

Widzowie mogą kojarzyć go z seriali „Szpital na perypetiach” oraz z roli Adama w telenoweli „Adam i Ewa”. Niestety karierę dobrze zapowiadającego się aktora przerwał wypadek. 

GWIAZDA SERIALU "ADAM i EWA": Co słychać u Katarzyny Chrzanowskiej?

Waldemar Goszcz
fot. EAST NEWS

Waldemar Goszcz zginął w wypadku

Goszcz w wywiadach zapowiadał powrót do muzyki.

– Nie spodziewałem się tak intensywnego tempa pracy. Zdarzało się, że graliśmy od 6 rano do 24. Rzadko byłem zadowolony ze swojej gry, a liczba dubli była ograniczona. Do tego dochodziło zmęczenie. Poza tym wcielanie się w amanta wiecznie zakochanego wyczerpywało mnie psychicznie. Pod koniec pracy nad „Adamem i Ewą” ucieszyłem się, że już niebawem skończy się moja serialowa przygoda, ponieważ stęskniłem się za muzyką i moimi projektami wokalnymi.

Nie było mu dane kontynuowanie kariery. 23 stycznia 2003 roku Goszcz podróżował wraz z Radosławem Pazurą i Filipem Siejką drogą krajową numer 7. Jego niebieska Lancia podczas manewru wyprzedzania zderzyła się czołowo z innym autem. Aktor zginął na miejscu, osieracając 6-letnią wówczas córkę. Pozostali pasażerowie przeżyli, Pazura doznał złamania lewej nogi. 

W ten sposób jeden nieodpowiedzialny manewr drogowy przekreślił świetnie zapowiadającą się karierę modela, muzyka i aktora.

ZOBACZ: Polska aktorka miała poważny wypadek samochodowy

RadioZET.pl/MF