Zamknij

17-letni Bartosz Bielenia na castingu. Nagranie podbija sieć [WIDEO]

Patrycja Chudolińska
25.02.2020 16:09
Bartosz Bielenia
fot. Rex Features/East News

Bartosz Bielenia odnosi kolejne sukcesy zawodowe. Młody aktor jest rozpoznawalny nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami, przede wszystkim dzięki głównej roli w nominowanym do Oscara filmie "Boże Ciało". Okazuje się, że już jako nastolatek próbował swoich sił na scenie.

Bartosz Bielenia najbardziej obiecującym aktorem

Bartosz Bielenia odnosi kolejne triumfy. Młody aktor stał się popularny dzięki roli w "Bożym Ciele". Film został nominowany do Oscara, a choć nie zdobył nagrody, stało się o nim głośno także za granicą.

We wtorek Bartosz Bielenia został wyróżniony na 70. Międzynarodowym Festiwalu w Berlinie. Aktor otrzymał statuetkę European Shooting Star, czyli nagrodę dla jednego z najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia.

Bartosz Bielenia na castingu w wieku 17 lat [NAGRANIE]

Bartosz Bielenia rozpoczynał przygodę z aktorstwem już w bardzo młodym wieku. Debiutował jako siedmiolatek, a następnie w wieku nastoletnim grał w amatorskim Teatrze Klaps prowadzonym przez Antoninę Sokołowską.

Do sieci właśnie wyciekło nagranie z tego okresu. 17-letni Bartosz Bielenia wybrał się na casting.

W 2009 roku białostoccy filmowcy zorganizowali casting do filmu o Podlasiu. Casting odbywał się w klubie Fama. Przybyło około 170 osób. W tym Bartosz Bielenia. I z tego co pamiętam, Bartka nie wziął wówczas do swego filmu nikt. Pora na puentę. Nigdy się nie poddawajmy! Dziś o Bartoszu Bieleni słyszał cały świat, a o mądralach z jury nikt nie pamięta - napisał Wojciech Koronkiewicz, który opublikował wideo.

Na nagraniu jeden z jurorów zwraca uwagę na relacje nastoletniego Bartosza z inną sławną aktorką, Bernadettą Bielenia.

- Słychać, że masz dobrą dykcję, a że znam twoją mamę, nie będziemy cię przepytywać - powiedział.

17-letni aktor szybko sprostował:

- Możliwe, że moją ciocię. Bernadetta, tak? To moja ciocia.

Podoba wam się nagranie?

RadioZET.pl/PCh