Zamknij

"1983" - zwiastun serialu Agnieszki Holland dla Netfilxa

Redakcja
03.10.2018 15:51
1983 zwiastun Netflix
fot. screnn Netflix/Fb

Netflix opublikował zwiastun serialu "1983" wyreżyserowanego przez Agnieszkę Holland, który już niebawem będzie miał swoją premierę. Jak się zapowiada pierwszy polski serial Netflixa?

W sieci ukazał się zwiastun serialu "1983", czyli pierwszej polskiej produkcji dla Netflix. Dawno zapowiadane dzieło w reżyserii Agnieszki Holland dostępne będzie na platformie już za kilka tygodni. Netflix właśnie odpalił machinę promocyjną.

"1983" - zwiastun serialu

"Jeśli historia, którą znasz, opiera się na kłamstwie?" - pada pytanie.

O czym jest "1983" Agnieszki Holland?

"1983" będzie połączeniem thrillera i kryminału i ukazywać ma mroczną, alternatywną wizję Polski i świata po roku 1983. Wtedy to doszło do ataku terrorystycznego. Związek Radziecki przetrwał, a Polska stała się państwem policyjnym. W świecie tym żyją student prawa - w tej roli Maciej Musiał - i skompromitowany oficer śledczy. Razem odkrywają oni spisek, dzięki któremu żelazna kurtyna nie runęła. 20 lat później, w 2003 roku przywódcy reżimu rozpoczynają realizację tajnego planu.

Premiera "1983" zaplanowana jest na 30 listopada. Na platformę Netflix trafi od razu osiem odcinków serialu.

"1983" - obsada. Kto gra w serialu?

W rolach głównych występują: Maciej Musiał, Robert Więckiewicz, Michalina Olszańska, Andrzej Chyra i Zofia Wichłacz. Ponadto w obsadzie znaleźli się: Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Wojciech Kalarus, Mateusz Kościukiewicz i Ewa Błaszczyk.

RadioZET.pl/SA