Zamknij

1983. Pierwszy polski serial Netflixa

Redakcja
06.03.2018 12:27
Robert Więckiewicz
fot. Eastnews

1983 — tak będzie nazywał się pierwszy polski serial, który wyprodukuje Netflix. Kiedy premiera? Jaka obsada? Kto wyreżyseruje? Zdradzamy wszystkie szczegóły. Trzeba przyznać, że zapowiada się naprawdę mocne kino na światowym poziomie. Czy serial sprosta oczekiwaniom? Przekonamy się już niedługo. 

1983. Pierwszy polski serial Netflix

„1983” — tak będzie nazywał się pierwszy polski serial, który wyprodukuje Netflix. O tej produkcji plotkuje się od kilku dobrych miesięcy, ale dopiero teraz oficjalnie podano szczegóły serialu „1983”. Wcześniejsze informacje się potwierdziły — za reżyserię odcinków odpowiedzialne będą: Agnieszka Holland, Katarzyna Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska.

1983. Fabuła pierwszego polskiego serialu Netflix

Produkcja ma kontynuować tradycję zimnowojennych thrillerów szpiegowskich i przedstawiać alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Masowy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi ZSRR. Po dwudziestu latach zimna wojna się nie skończyła. Student prawa (Maciej Musiał) i skompromitowany oficer śledczy (Robert Więckiewicz) odkrywają spisek, przez który Polska wciąż jest za żelazną kurtyną. Teraz, w 2003 roku, po dwudziestu latach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek zmieni nie tylko Polskę, ale i cały świat.

1983. Pierwszy polski serial Netflix. Obsada

Jaka będzie obsada serialu „1983”? Główne role w serialu grają Robert Więckiewicz i Maciej Musiał. Ten pierwszy wcieli się w w skompromitowanego oficera śledczego, a ten drugi w studenta prawa. Oprócz nich w obsadzie pojawią się na pewno: Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka i Agnieszka Żulewska.

Maciej Musiał w serialu 1983
fot. Maciek Musiał

1983. Pierwszy polski serial Netflix. Premiera

Premiera pierwszego polskiego serialu wyprodukowanego przez Netflix zaplanowana jest jeszcze na 2018 rok. Nie podano jednak miesiąca — prawdopodobnie będzie to zatem druga połowa roku. Wtedy zapewne zobaczymy pierwsze odcinki długo wyczekiwanego serialu.

RadioZET.pl/SI