Zamknij

34. Warszawski Festiwal Filmowy. Znamy cały program tegorocznej edycji!

Redakcja
28.09.2018 16:36
34. Warszawski Festiwal Filmowy
fot. mat. prasowe (wff.pl)

190 filmów — krótko, średnio i pełnometrażowych —zostanie pokazanych podczas tegorocznego 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w dniach 12-21 października. Organizatorzy zaplanowali kilkadziesiąt premier — światowych, europejskich i polskich.

34. Warszawski Festiwal Filmowy: PROGRAM

34. Warszawski Festiwal Filmowy zaplanowano na 12-21 października. Projekcje będą się odbywały w Multikinie (Złote Tarasy) oraz w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki). Oprócz samych seansów, zostaną zorganizowane także liczne spotkania z twórcami.

Myślę, że festiwale generalnie dzielą się na dwa rodzaje: te, które wskazują drogę i te, które naśladują inne. Myślę, że w tym roku Warszawski Festiwal Filmowy przechodzi do tej pierwszej kategorii. Mieliśmy w tym roku prawie 5 tys. zgłoszeń na festiwal, a dokładnie 3082 filmy krótkometrażowe i średniometrażowe oraz 1858 filmów pełnometrażowych. Te zgłoszenia napłynęły do nas ze 126 krajów świata, ostatecznie w programie znalazło się 110 filmów pełnometrażowych oraz 80 krótko i średniometrażowych z 61 krajów — powiedział na środowej konferencji prasowej dyrektor festiwalu Stefan Laudyn.

W programie 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego znajdzie się 190 filmów, w tym 15 premier światowych, 18 międzynarodowych, 5 europejskich, 39 wschodnioeuropejskich i 28 polskich. Filmem otwarcia będzie „Tramwaj w Jerozolimie” Amosa Gitaia. Na zakończenie uczestnicy zobaczą „I odpuść nam nasze długi” Antonia Marabito.

Na festiwalu nie może zabraknąć także nagród. Aż 15 tytułów powalczy w Konkursie Międzynarodowym. Wezmą w nim udział m.in. najnowsze filmy Marka Koterskiego, Ancy Damian i Patricii Mazuy.

Pełny program 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego jest dostępny na oficjalnej stronie wydarzenia. Przedsprzedaż biletów rusza już 4 października w internecie oraz w kasie Kinoteki.

RadioZET.pl/PAP(Martyna Olasz)/PK