Zamknij

365 dni: polski film osiągnął coś, czego nie udało się żadnemu innemu na Netflixie

30.06.2020 11:46
Kadr z filmu "365 dni"
fot. Materiały prasowe Next Film

"365 dni" to głośny film Barbary Białowąs na podstawie książki Blanki Lipińskiej. Niedawno produkcja trafiła na Netflixa. Okazuje się, że polski film dokonał rzeczy, której nie udało się osiągnąć nigdy wcześniej żadnej produkcji.

365 dni: polski film osiągnął coś, czego nie udało się żadnemu innemu na Netflixie. Trzeba przyznać, że film Barbary Białowąs wywołał niemałe zamieszanie. Przypominamy, że brytyjscy użytkownicy Netflixa domagali się, by film został usunięty z platformy. Zwrócili oni uwagę na szkodliwe treści, które zawiera, w tym gloryfikowanie gwałtu. W tym samym kraju "365 dni" bije rekordy popularności. 

Tym razem "365 dni" idzie na rekord. Jeszcze żadnemu filmowi nie udało się osiągnąć tak spektakularnych wyników na Netflixie.

Zobacz także: Lubisz "365 dni"? Netflix ma dla ciebie więcej! 5 filmów tego typu, które musisz zobaczyć

365 dni: polski film osiągnął coś, czego nie udało się żadnemu innemu na Netflixie

"365 dni" to film na podstawie pierwszej książki Blanki Lipińskiej. Zagraniczne media donoszą, że dzięki polskiej produkcji wzrosło zainteresowanie erotycznymi filmami Netflixa. Co więcej, "Forbes" zainteresował się fenomenem "365 dni" i odnotował, że polski film pobił rekord. Mowa o tym, że "365 dni" powróciło do ścisłej czołówki Netflixa, a nie udało się to wcześniej żadnemu innemu filmowi.

Przypominamy, że "365 dni" pojawiło się na Netflixie 7 czerwca 2020 roku, a następnie w trzy dni produkcja podbiła świat. "Forbes" donosi, że pięć minut "365 dni" będzie trwać dłużej. 

10 czerwca "365 dni" miało swój zaskakujący debiut na pierwszym miejscu na liście Top 10. Film utrzymał tę pozycję cztery dni, aż nie odbyła się premiera filmu Spike'a Lee "Da 5 bloods". Już cztery dni po tym, 17 czerwca, "365 dni" odzyskało pierwsze miejsce - donosi dziennikarz gazety.

Jak podaje Onet, "365 dni" to pierwszy film, który dwukrotnie trafił na szczyt. Warto wspomnieć, że w planach jest nakręcenie jeszcze dwóch części.

Zobacz także: Dziewczyny z Dubaju: Doda pokazała odtwórcę głównej roli męskiej. To przystojny Włoch

Posłuchaj podcastu

RadioZET.plOnet.pl