Zamknij

5 filmów LGBT, które warto obejrzeć [LISTA TYTUŁÓW]

15.06.2020
Aktualizacja: 16.06.2020 08:40
5 filmów o tematyce LGBT które trzeba zobaczyć
fot. Instagram/@cmbynfilm

Filmy o tematyce LGBT od zawsze fascynowały twórców kina. Są emocjonalne, wzruszające i dogłębnie poruszają. Cieszą się także uznaniem krytyków, dzięki czemu są nagradzane prestiżowymi nagrodami filmowymi. Wybraliśmy 5 tytułów, które warto zobaczyć.

5 filmów LGBT, które warto obejrzeć [LISTA TYTUŁÓW]. Filmy o miłości od lat zachwycają kinomanów i krytyków filmowych. Są wzruszające, niekiedy trudne, ale przede wszystkim przejmujące. Nie każda miłość jest usłana różami, a reżyserzy filmowi umiejętnie ukazują rozterki swoich bohaterów. Warto wspomnieć o tym, że filmy o miłości, również te LGBT, są nagradzane prestiżowymi nagrodami i przez lata nawiązuje się do nich w popkulturze.

Wybraliśmy 5 filmów LGBT, które warto znać. Co trzeba obejrzeć? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: Filmy romantyczne. Najlepsze tytuły i filmy o miłości, które warto zobaczyć [TOP 10] 

Tamte dni, tamte noce (2017), reż. Luca Guadagnino

'Tamte dni, tamte noce" to nagrodzony Oscarem film Luca Guadagnino z 2017 roku. W rolach głównych Timothee Chalamet i Armie Hammer. Akcja filmu toczy się w malowniczych północnych Włoszech. Jest to historia miłosna nastoletniego Elio i Oliviera, który gości u jego rodziców. Co ciekawe, w planach jest nakręcenie drugiej części filmu. Wiadomo już, że zobaczymy w nim aktorów związanych z filmem z 2017 roku.

Zobacz zwiastun "Tamtych dni, tamtych nocy":

Tajemnica Brokeback Mountain (2005), reż. Ang Lee

"Tajemnica Brokeback Mountain" to jeden z najpopularniejszych filmów o tematyce homoseksualnej. Jest to historia dwóch mężczyzn, którzy wracają do malowniczego Brokeback, gdzie przed laty połączyła ich wielka miłość. W przejmujących rolach głównych Heath Ledger i Jake Gyllenhaal.

Zobacz zwiastun filmu "Tajemnica Brokeback Mountain":

Wyśnione miłości (2010), reż. Xavier Dolan

"Wyśnione miłości" to film 31-letniego kanadyjskiego reżysera, Xaviera Dolana. Artysta gra w nim również jedną z głównych ról. Film jest niezwykły pod względem ujęć, muzyki, ale także gry aktorskiej. "Wyśnione miłości" to opowieść Francisa i Marie. Para od lat się przyjaźni. Pewnej nocy spotykają Nicolasa i oboje się w nim zakochują.

Zobacz zwiastun filmu "Wyśnione miłości":

Moonlight (2016), reż. Berry Jenkis

"Moonlight" został nagrodzony aż trzema Oscarami. Jest to piękna historia o dorastaniu i odkrywaniu swojej tożsamości. Film przedstawia życie ubogiego, czarnoskórego chłopca. Dorasta on w niebezpiecznej dzielnicy Miami. Zaprzyjaźnia się on z Juanem, który kontroluje handel narkotykami w okolicy. Chłopak próbuje się odnaleźć w otaczającym go świecie.

Zobacz zwiastun filmu "Moonlight":

Życie Adeli (2013), reż. Abdellatif Kechiche

"Życie Adeli" to francuski film z 2013 roku z Léa Seydoux i Adèle Exarchopoulos. Jest to opowieść o życiu piętnastoletniej Adeli. Wszystko zmienia się w momencie, gdy poznaje Emmę. Przy niej odkrywa swoją seksualność i wchodzi w dorosłe życie.

Zobacz zwiastun filmu "Życie Adeli":

Zobacz także: Melodramat: TOP 14 najlepsze filmy wszech czasów [LISTA] 

Posłuchaj podcastu