Zamknij

5 filmów z Robertem Pattinsonem, które warto zobaczyć. Jego dorobek to więcej niż "Zmierzch"

14.05.2021 12:31
Robert Pattinson
fot. Mayer/Face to face/facetoface/REPORTER/East News

Robert Pattinson skończył w maju 2021 roku 35 lat. Aktor nie dał się zaszufladkować w roli przystojnego wampira i uparcie rozpycha się łokciami w Hollywood, dzięki czemu jego kariera nabrała zaskakującego tempa. Podajemy 5 filmów z udziałem Roberta Pattinsona, które warto zobaczyć.

5 filmów z Robertem Pattinsonem, które warto zobaczyć. Robert Pattinson zasłynął dzięki popularności sagi "Zmierzch", gdzie występował u boku Kristen Stewart. W wywiadach podkreślał, że żałuje przyjęcia roli Edwarda Cullena i dodawał, że nie spodziewał się, że seria filmów zyska taką popularność. Zaciekle broni swojej prywatności. Nikomu już nie musi udowadniać, że pozbył się łatki idola nastolatek. Coraz częściej o aktorze mówi się w kontekście innych ról. Pattinson stawia na różnorodność. Niedługo zadebiutuje w roli Batmana. Tymczasem przyglądamy się pięciu tytułom z udziałem Roberta Pattinsona, które warto zobaczyć.

Zobacz także: Filmy o wampirach. Najlepsze tytuły, które trzeba znać [TOP8]

5 filmów z Robertem Pattinsonem, które warto zobaczyć [TYTUŁY]

Robert Pattinson obecnie rozważnie wybiera role. Aktor wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że nie spodziewał się popularności, jaka spadła na niego po wystąpieniu w filmie "Harry Potter i Czara Ognia", a następnie we wszystkich częściach "Zmierzchu". W 2022 roku ujrzymy aktora w roli Batmana. Obsadzenie 35-letniego Brytyjczyka w filmie było szeroko komentowane na całym świecie. Warto wiedzieć, że Robert Pattinson ma na swoim koncie kilka naprawdę interesujących propozycji. Wybraliśmy 5 filmów z udziałem Pattinsona, które warto zobaczyć.

1. "Diabeł wcielony" (2020), reż. Antonio Campos

"Diabeł wcielony" to produkcja Netflixa z 2020 roku. W filmie wystąpili: Robert Pattinson, Tom Holland, Mia Wasikowska, Bill Skarsgard, Harry Melling czy Riley Keough. Akcja rozgrywa się w stanie Ohio. Śledzimy losy kilku bohaterów, mających wpływ na młodego Arvina Russella - chłopaka, który za wszelką cenę chce ochronić swoją rodzinę przed wszechobecnym złem. Robert Pattinson wciela się w demonicznego księdza. Film "Diabeł wcielony" jest dostępny na platformie Netflix.

2. "Tenet" (2020), reż. Christopher Nolan

"Tenet" to film w reżyserii Christophera Nolana, którego premiera obyła się w momencie pandemii koronawirusa. W produkcji można zobaczyć plejadę gwiazd, wystąpili: Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki i Kenneth Branagh. W filmie głównych bohater próbuje ocalić ludzkość. Okazuje się, że wcale nie będzie to łatwe zadanie.

3. "Lighthouse" (2019), reż. Robert Eggers

"Lighthouse" to czarno-biały film z udziałem Roberta Pattinsona i Willema Dafoe. Na krańcu świata znajduje się samotna latarnia morska. Dwóch mężczyzn musi spędzić w tym miejscu cztery tygodnie. Izolacja od świata zewnętrznego nie wpływa na nich dobrze, obaj muszą stawić czoła swoich demonom. Produkcja została ciepło przyjęta przez krytyków i widzów. 

4. "Król" (2019), reż. David Michod

"Król" to kolejny film produkcji Netflixa. Tym razem Robert Pattinson pojawia się u boku Timothee Chalameta. Jest to opowieść o losach księcia Hala, który opuszcza dwór, by uniknąć obowiązku objęcia tronu. Wszystko zmienia się w momencie, gdy umiera jego ojciec. Hal odkrywa mroczny świat polityki, do tego próbuje sobie poradzić z bałaganem, który pozostawił jego tata. Produkcja jest dostępna na platformie Netflix.

5. "Good Time" (2017), reż. Benny Safdie / Josh Safdie

"Good Time" to film ze świetną rolą Roberta Pattinsona. Aktor wciela się w chłopaka o imieniu Connie. Po nieudanym napadzie na bank Connie stara się w jakiś sposób zdobyć pieniądze. Chce za wszelką cenę wpłacić kaucję za brata. 

RadioZET.pl