Zamknij

Filmy z 2018 roku, które były wielkim zaskoczeniem. Który z nich skradł twoje serce?

07.12.2020 20:03
Kadr z filmu "Mamma Mia: Here We Go Again"
fot. action press/Reporter/East News

Te filmy w 2018 roku były wielkim zaskoczeniem, ale też skradły nasze serca. Który z nich podobał ci się najbardziej?

Każdego roku w kinach pojawiają się niezwykłe filmy, które zachwycają publiczność, niezależnie od gatunku. To mogą być porywające komedie romantyczne, wzruszające dramaty, a nawet trzymające w napięciu filmy akcji. Niezależnie od tego, jaki gatunek filmowy jest twoim ulubionym, tych 5 produkcji z 2018 roku na pewno ci się spodoba. To właśnie one były największym zaskoczeniem i cieszyły się olbrzymim uznaniem widzów.

Zobacz także: Najbardziej wzruszające filmy w historii kina. TOP 36 wyciskaczy łez

Najlepsze filmy 2018 roku. 5 produkcji, które skradły nasze serca

Każdy kolejny rok to nowe produkcje filmowe, które porywają widzów bardziej i mniej. Jedne są chwalone przez krytyków, inne wręcz miażdżone, jednak to właśnie widzowie są najważniejsi, jeżeli chodzi o odbiór produkcji kinowych. 

W 2018 roku na ekranach kin pojawiło się wiele intrygujących produkcji. Wśród nich znalazły się takie filmy jak: "Narodziny gwiazdy", "Bohemian Rhapsody" oraz "Venom". Choć o tych produkcjach było głośno, nie można zapomnieć również o takich, na które długo czekali widzowie. 

Na które filmy czekaliśmy najbardziej w 2018 roku? 

Zobacz także: Jak uważnie oglądałeś film "Titanic"? 10 rzeczy, które mogły ci umknąć podczas seansu

1. "I tak Cię kocham" (reż. Michael Showalter)

To jednak z tych komedii romantycznych, po których nie ma co liczyć na typowe wzruszenia. Kumail to komik estradowy pochodzący z Pakistanu. Wraz z rodziną przeprowadził się do USA i od tego czasu żyje w zawieszeniu między dwoma kulturami, tą konserwatywną i tą, z którą spotyka się na co dzień. Jego rodzice marzą o tym, że Kumail już wkrótce ożeni się z jakąś "porządną Pakistanką", on jednak spotyka Emily, nowoczesną kobietę, która ma dość wszystkich związków. Ich znajomość nie będzie należała do najłatwiejszych. Jeśli chcecie posłuchać znakomitych dialogów i zobaczyć naprawdę dobre aktorstwo, nie czekajcie z seansem.

2. "Kształt wody" (reż. Guillermo del Toro)

"Kształt wody" zdobył Złotu Glob dla "Najlepszego reżysera" i za "Najlepszą muzykę". Nie wspominając już o wielu Oscarach, w tym oczywiście tym najważniejszym - za najlepszy film. To bajeczna opowieść w kinach zagości 16 lutego i zachwyci nie tylko kobiece serca, ale także zmiękczy te męskie. Eliza jest niemową i wraz ze swoją wygadaną przyjaciółką Zeldą pracują w tajnym amerykańskim laboratorium. Pewnego dnia, poproszone o posprzątanie tajnego pomieszczenia, zauważają w zbiorniku dziwne stworzenie. Eliza nawiązuje z nim nić porozumienia, która z czasem zamienia się w coś więcej. Czekają na ciebie piękne zdjęcie i niesamowity klimat, którego długo nie zapomnimy.

Zobacz także: "Milczenie owiec" to kultowy film. 10 rzeczy, których możecie o nim nie wiedzieć

3. "Mamma Mia: Here We Go Again" (reż. Ol Parker)

Pierwsza część tego filmu zdobyła miliony fanów na całym świecie. Druga okazała się równie fantastyczna. Po 10 latach największe hity Abby ponownie wybrzmiały w kinach. Sophie wróciła na grecką wyspę Kalokairi, aby spotkać się z przyjaciółkami mamy - Rosie i Tanyą. Zaskoczyła je radosną nowinę - jest w ciąży, jednak boi się, jak sobie poradzi z wychowaniem dziecka. W tym jednak pomogą jej najbliżsi i wspaniała historia jej mamy. 

4. "Bajecznie bogaci Azjaci" (reż. Jon M. Chu)

Rachel Chu pochodzi z Nowego Jorku i kiedy zgadza się na wyjazd ze swoim chłopakiem Nickiem do Singapuru na ślub jego najlepszego przyjaciela, jeszcze nie spodziewa się, jak ta podróż odmieni jej życie. Pierwsze spotkanie Rachel z rodziną ukochanego będzie dla niej dużym zaskoczeniem, okaże się, że Nick należy do najzamożniejszej rodziny w kraju. Niezadowolona matka chłopaka i jej rywalki zrobią wszystko, aby się jej pozbyć. Czy Rachel da sobie radę i przekona rodzinę ukochanego? Tego możecie dowiedzieć się, oglądając tę komedię. 

5. "Destination Wedding" (reż. Victor Levin)

Keanu Reevesa w komedii romantycznej? To musiało się udać! Zwłaszcza że jego filmową partnerką została Winona Ryder. Frank i Lindsay pojawiają się na weselu trwającym cały weekend, choć tak naprawdę nikt do końca ich tam nie chce. Są wewnętrznie złamani i myślą, że już nic dobrego ich nie spotka. Nie podejrzewają, że właśnie podczas wystawnego przyjęcia znajdą znowu miłość. To trzeci raz, kiedy Reeves i Ryder stworzyli na ekranie parę. 

Zobacz także: TOP 40: Ciekawe filmy na faktach. Scenariusze do tych historii napisało samo życie

Nie każdy aktor jest fanem produkcji, w której przyszło mu zagrać. W naszej galerii znajdziecie listę 10 aktorów i aktorek, którzy wprost nienawidzą filmów i seriali, w których wystąpili.