Zamknij

Adam Driver. Te filmy z udziałem aktora trzeba zobaczyć [TOP7]

Roksana Orlicka
14.01.2020 16:03
Adam Driver
fot. Rex Features/East News

Adam Driver to jeden z najbardziej obiecujących aktorów, którego głównie kojarzy się z roli Kylo Rena w ,,Gwiezdnych wojnach". Jednak Driver chętnie przyjmuje role wymagające, mniej komercyjne. Za kreację w filmie ,,Historia małżeńska" otrzymał nominację do Oscara. Sprawdź, które filmy z Adamem Driverem warto zobaczyć. Poniżej można znaleźć TOP7 tytułów z Adamem Driverem.

Najlepsze filmy z udziałem Adama Drivera, które trzeba zobaczyć [TOP7]

TOP7 najlepszych filmów z udziałem Adama Drivera. Fani kina popularnego kojarzą Adama Drivera z filmem ,,Gwiezdne wojny". Warto wiedzieć, że Driver nie zamierza być aktorem jednej roli. Od wielu lat podejmuje się projektów ambitnych, niekiedy trudnych. Ma również szczęście do współpracy z wybitnymi reżyserami. Na pewno jest dobrze znany fanom Jima Jarmuscha. Podajemy listę 7 filmów z udziałem Adama Drivera, które warto zobaczyć.

Zobacz także:  Najlepsze filmy o wampirach. Te tytuły trzeba znać [TOP8]

Historia małżeńska (2019), reżyseria Noah Baumbach

Za rolę w filmie ,,Historia małżeńska" Adam Driver otrzymał nominację do Oscarów 2020. Film ,,Historia małżeńska" jest poniekąd oparty na prywatnych przeżyciach reżysera. Opowiada on historię małżeństwa, które spędziło ze sobą ponad 10 lat, ale nagle zaczyna się od siebie oddalać. Wszystko za sprawą nowych możliwości zawodowych i dawnych urazów. Film jest poruszający i świetnie zagrany. Driverowi w filmie partneruje Scarlett Johansson. Co więcej, ,,Historia małżeńska" jest dostępna na Netflixie.

Zobacz zwiastun filmu ,,Historia małżeńska":

Paterson (2016), reżyseria Jim Jarmusch

,,Paterson" to film niespieszny, skupiający się na detalach i w niezwykły sposób przedstawiający proste życie. Adam Driver wciela się w kierowcę miejskiego autobusu. Widzie on szczęśliwe życie u boku żony Laury. W wolnych chwilach tworzy wiersze inspirowane zaobserwowanymi w pracy wydarzeniami. 

Zobacz zwiastun filmu ,,Paterson":

Truposze nie umierają (2019), reżyseria Jim Jarmusch

Najnowszy film Jima Jarmuscha zebrał różne recenzje, jednak wielu wielbicieli kina uważa, że to pozycja obowiązkowa. ,,Truposze nie umierają" przedstawia życie w pozornie sennym miasteczku w Stanach. Pewnego dnia dzieje się coś dziwnego. I nikt nie potrafi zrozumieć dlaczego. Umarli wstają z grobów i zaczynają polowanie na żywych. Mieszkańcy miasteczka muszą walczyć o przetrwanie. ,,Truposze nie umierają" to film z gwiazdorską obsadą - występuje Adam Driver, Bill Murray, Tilda Swinton czy Selena Gomez.

Zobacz zwiastun filmu ,,Truposze nie umierają":

Milczenie (2016), reżyser Martin Scorsese

Film ,,Milczenie" to głośna produkcja z 2016 roku. Scorsese pracował nad nim kilkanaście lat. W filmie obsadził Adama Drivera, Andrew Garfielda oraz Liama Neesona. Fabuła ,,Milczenia" rozgrywa się w XVII wieku. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, by dostać się do Japonii i znaleźć swojego nauczyciela. Tam toczy się walka z chrześcijaństwem. Podróż wystawi ich na najcięższą próbę.

Zobacz zwiastun filmu ,,Milczenie":

Frances Ha (2012), reżyser Noah Bumbach

,,Frances Ha" to film czarno-biały i minimalistyczny, podzielony na rozdziały. Zachwyca klimatem i muzyką, ale wciąga również fabułą. Opowiada on historię 27-letniej Frances, która powoli zaczyna sobie uświadamiać upływ czasu. Kobieta żyje marzeniami. Wszystko zmienia się, gdy jej przyjaciółka Sophie oświadcza, że wyprowadza się ze wspólnego mieszkania. W rolach głównych Adam Driver, Greta Gerwig oraz Mickney Sumner.

Zobacz zwiastun filmu ,,Frances Ha":

Człowiek, który zabił Don Kichota (2018), reżyser Terry Gilliam

W filmie ,,Człowiek, który zabił Don Kichota" Adam Driver wciela się w reżysera reklam, który jest niezwykle znudzony swoim życiem. Pewnego dnia zostaje on wysłany na plan filmowy do Hiszpanii. Trafia do małej wioski, gdzie jeden z mieszkańców (Jonathan Pryce) twierdzi, że jest Don Kichotem. ,,Człowiek, który zabił Don Kichota" to film o marzeniach i o tym, co jest ważne w życiu.

Zobacz zwiastun filmu ,,Człowiek, który zabił Don Kichota":

Czarne bractwo. BlacKkKlansman (2018), reżyser Spike Lee

Film został doceniony przez Amerykańską Akademię Wiedzy i Sztuki Filmowej i otrzymał Oscara. Jego fabuła rozgrywa się w latach 70. Ron Stallworh (John David Washington) jest pierwszym czarnoskórym detektywem w Departamencie Policji w Colorado Springs. Razem z kolegą (Adam Driver) tworzą grupą, której udało się przeniknąć do struktury Ku Klux Klanu. Udowodnili rasistowskie działania organizacji, uniemożliwili dokonanie zamachu, w którym mieli zginąć ludzie.

Zobacz zwiastun filmu ,,Czarne bractwo. BlacKkKlansman":

Zobacz także: Renee Zellweger. Najlepsze filmy z aktorką, które trzeba zobaczyć [TOP7]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Zagłosuj

Który film z Adamem Driverem jest twoim ulubionym?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/RO