Zamknij

„After 3” – laureatka Oscara dołącza do obsady słynnego romansu dla nastolatek

08.10.2020 18:14
„After 3” – laureatka Oscara dołącza do obsady słynnego romansu dla nastolatek
fot. CalMaple / Wattpad / Diamond Fil/Collection Christophel/East New

„After 3”, czyli kontynuacja dwóch filmów z serii „After”, poszerza swoją obsadę. Właśnie dowiedzieliśmy się o nowinach castingowych trzeciej części słynnego cyklu, bazującego na głośnej powieści dla nastolatek. Kto pojawi się u boku głównych gwiazd produkcji?

„After” to seria filmów, bazujących na powieściach młodzieżowych autorki Anny Todd. Dziewczyna zaczęła pisać swoje historie na portalu Wattpad w odcinkach, aż została dostrzeżona przez duże wydawnictwa książkowe i dostała zlecenie na całą serię powieści na temat przygód Tessy Young i jej burzliwego związku z Hardinem Scottem.

W wyniku tej decyzji na rynku ukazały się cztery powieści z cyklu "After" oraz prequel, zatytułowany "Before". Książki okazały się światowymi bestsellerami, a w 2019 roku na ekranach kin trafiła adaptacja pierwszej części cyklu. Obecnie na rynku dostępne są dwa filmy pełnometrażowe, bazujące na powieściach, a jak informuje amerykański portal Collider, właśnie rozpoczęły się prace nad dwiema kontynuacjami.

Zobacz także

„After 3” – co już wiemy?

Jak podają źródła na które powołuje się Collider, produkcja filmu rozpoczęła się niedawno we Wschodniej Europie. Co ciekawe – trzecia odsłona cyklu ma być kręcona równocześnie z czwartą, zaplanowaną na finał cyklu.

Scenariusz do filmu, na bazie książki „After 3. Ocal mnie” napisała Sharon Soboil, współautorka scenariusza „After 2”. Soboil jest też odpowiedzialna za skrypt do „After 4”, na bazie powieści „After 4. Bez siebie nie przetrwamy”.

Za kamerą obu części stanie Castille Landon, aktorka i reżyserka znana z filmów „Fear of Rain” i „Apple of My Eye”.

„After 3” – kogo zobaczymy na ekranie?

Z informacji portalu wynika też, że w trzeciej odsłonie cyklu zobaczymy szereg nowych gwiazd. Do  stałej obsady, czyli dwójki głównych bohaterów, w których wcielają się: Josephine Langford i Hero Fiennes-Tiffin, do obsady dołączy Stephen Moyer, najlepiej znany ze swojej roli w serialu „Czysta krew”, a także laureatka Oscara Mira Sorvino, która statuetkę otrzymała za film „Jej wysokość Afrodyta” Woody’ego Allena. W filmie pojawić się ma także gwiazdor „Chilling Adventures of SabrinaChance Perdomo, jak również Arielle Kebbell, gwiazda serialu „Gracze”, czy „Midnight, Texas” oraz Carter Jenkins, najlepiej kojarzony z produkcji w odcinkach „Famous in Love”.

„After 3” – kiedy premiera? 

W tym momencie nie wiadomo, kiedy dokładnie nastąpi premiera trzeciego filmu. Patrząc jednak po procesie produkcji poprzednich odsłon, można zakładać, że „After 3”, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trafi do kin na przełomie 2021/2022.

Czytaj także: David Fincher o legendzie „Obywatela Kane’a”. Zwiastun i data premiery filmu [WIDEO].