Zamknij

Agata Młynarska jest poważnie chora. Dziennikarka traci wzrok?

Redakcja
23.11.2018 12:06
Agata Młynarska jest poważnie chora. Dziennikarka traci wzrok?
fot. Michal WARGIN/East News

Dziennikarka Agata Młynarska zmaga się z poważnymi kłopotami zdrowotnymi. Z chorobą jelit walczy między innymi przy pomocy leków sterydowych. Okazuje się jednak, że destruktywnie działają one na wzrok Młynarskiej.

Jedna z najpopularniejszych dziennikarek w Polsce, Agata Młynarska, doskonale radzi sobie w życiu zawodowym, a jej kariera stale się rozwija. Niestety sympatyczna prezenterka od lat boryka się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Zdiagnozowano u niej bardzo rzadką odmianę zapalenia jelit: chorobę Leśniowskiego-Crohna. W lipcu Młynarska trafiła nawet do szpitala. Choć wydawało się, że po interwencji lekarzy jej stan uległ poprawie, dziennikarka zmuszona jest do przyjmowania różnego rodzaju leków. Wyznała nawet, że jest gotowa na stosowanie terapii z marihuaną. Otrzymała jednak od lekarza specjalny pakiet leczeniowy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Choroba Leśniowskiego-Crohna. Czym się charakteryzuje?

Agata Młynarska
fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Agata Młynarska traci wzrok przez sterydy?

W wywiadzie z Ewą Drzyzgą Młynarska wyznała, że jednym z elementów jej leczenia jest przyjmowanie sterydów.

– Pani doktor, która wiedziała już, jak mnie leczyć, dała mi szybki pakiet leczeniowy. Niestety, znajduje się w nim sterydoterapia.

Okazuje się, że sterydy wspierające walkę z chorobą Leśniowskiego-Crohna jednocześnie wywierają destrukcyjny wpływ na jej organizm. Młynarska poza cierpieniem fizycznym obawia się utraty wzroku, który uległ już znacznemu pogorszeniu.

– To jest coś morderczego. Reaguję na te sterydy okropnie. Niszczą naczynia krwionośne. Ja mam coraz mocniejsze szkła okularów. W tej chwili mam już denka od butelek. Okulary to mój ratunek.

Dziennikarka ma nadzieję, że pojawią się sterydy, które będą w stanie pomóc jej w walce z chorobą, nie rujnując jednocześnie reszty organizmu. I tego jej oczywiście życzymy.

RadioZET.pl/MF