Zamknij

Agnieszka Holland z nagrodami za "Szarlatana". Film odniósł sukces w Czechach

08.03.2021 09:58
Agnieszka Holland
fot. Krzysztof Kaniewski/RERPOTER/East News

"Szarlatan" to najnowszy film Agnieszki Holland. Polska reżyserka otrzymała statuetkę czeskiego Lwa w kategorii najlepszy reżyser, ale nagrodzono również film. Czy to zapowiedź dobrego startu przed Oscarami?

Agnieszka Holland z nagrodami za "Szarlatana". Film odniósł ogromny sukces podczas rozdania prestiżowych Lwów. 6 marca Czeska Akademia Filmowa i Telewizyjna przyznała "Szarlatanowi" aż dwie statuetki najważniejsze statuetki - w kategorii "Najlepszy film fabularny" oraz za najlepszą reżyserię. Ale to nie koniec wyróżnień. 

Zobacz także:  Netflix nie oszczędza widzów. Usuwa kolejne tytuły z platformy

Agnieszka Holland z nagrodami za "Szarlatana". Film odniósł sukces w Czechach

6 marca 2021 roku rozdano najważniejsze nagrody w historii czeskiego kina, czyli Lwy. Agnieszka Holland otrzymała statuetki w najważniejszych kategoriach. Polską reżyserkę wyróżniono w kategorii "najlepszy reżyser". Holland, odbierając nagrodę wirtualnie, podziękowała wszystkim osobom, które pracowały przy filmie. Reżyserka dodała też, że ma nadzieję, że w przyszłym roku spotka się z czeskimi filmowcami w zapełnionej sali, by osobiście odebrać nagrodę.

"Szarlatan" został wyróżniony także w kategoriach: "najlepsze zdjęcia", "najlepszy dźwięk". Statuetkę dla najlepszego aktora odebrał także Ivan Trojan, czyli odtwórca głównej roli w filmie "Szarlatan".

"Szarlatan": o czym opowiada film Agnieszki Holland? [ZWIASTUN]

Film "Szarlatan" Agnieszki Holland przedstawia historię Jana Mikolaska z drugiej połowy XX wieku. Czeski zielarz i uzdrowiciel leczył najważniejsze osoby w państwie. Ludzie szukali u niego rozwiązania swoich problemów zdrowotnych i psychicznych. W pewnym momencie Mikolasek stał się swego rodzaju celebrytą - do czasu, gdy nacisnął komuś na odcisk. Film ukazuje historię Jana na przełomie lat. Widzowie śledzą losy bohatera, który chce pomagać ludziom, ale jednocześnie nie wie, jak poradzić sobie z opresją władz. Poniżej można zobaczyć oficjalny zwiastun filmu.

Zobacz także:  Złote Globy 2021 rozdane. "The Crown" bezkonkurencyjne, jest też historyczne rozdanie

RadioZET.pl/Onet.pl