Zamknij
Borys Szyc
11 Zobacz galerię
fot. Adam Jankowski/REPORTER/East News

Nazwisko to marka wielu gwiazd kina. Niewiele osób wie jednak, że aktorzy i aktorki często podejmują decyzje o zmianie nazwiska na bardziej "medialne". Kto zdecydował się na taki krok? Sprawdziliśmy. 

Aktorzy, którzy zmienili nazwiska. Jest ich naprawdę sporo. Nazwisko w świecie show-biznesu to marka. Okazuje się, że wiele aktorów i aktorek zdecydowało się porzucić swoje prawdziwe imiona i nazwiska na rzecz tych bardziej medialnych, nośnych. Ta lista jest naprawdę długa! Kto w Hollywood i w Polsce zdecydował się na taki krok?

Zobacz także:  Gwiazdy, które późno zyskały sławę. Rekordzistka miała 61 lat [FOTO]

Aktorzy, którzy zmienili nazwiska. Od Polskę po Hollywood

Zmiana nazwiska to bardzo popularna praktyka w Hollywood. Zresztą często kreatorzy wizerunku gwiazd doradzają swoim podopiecznym taki krok. Wynika to z tego, że gdy nazwisko jest łatwe do zapamiętania, a jednocześnie oryginalne, to często staje się wizytówką danej gwiazdy, a następnie częścią marki.

Każdy na pewno kojarzy Michaela Keatona, Emmę Stone, Demi Moore czy Natalie Portman - żadna z tych gwiazd od lat nie podpisuje się pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Natomiast w Polsce na ten krok zdecydował się m.in. Borys Szyc. 

Kto jeszcze zrezygnował ze swojego prawdziwego nazwiska? Zdradzamy w naszej galerii.

Zobacz także:  10 aktorów, którzy nienawidzą filmów i seriali ze swoim udziałem 

RadioZET.pl