Zamknij

"Alchemik" Paulo Coelho doczka się filmowej adaptacji. W produkcję jest zaangażowany Will Smith

12.07.2021 11:30
Paulo Coelho
fot. Leemage/East News

Powstaje film na podstawie powieści "Alchemik" autorstwa Paulo Coelho. Jednym z producentów adaptacji jest Will Smith. Kiedy tytuł trafi do kin?

Już niedługo książka jednego z chętnie cytowanych pisarzy doczeka się filmowej adaptacji. Mowa o Paulo Coelho i jego bestsellerowym "Alchemiku", który zostanie przeniesiony na duży ekran.

"Alchemik" - powstaje film na podstawie bestsellera Paulo Coelho

Oprócz tego, że jest pisarzem, Coelho stał się źródłem "mądrych" cytatów i bohaterem memów. Wszystko za sprawą napisanego w 1988 roku "Alchemika", który przyniósł brazylijskiemu autorowi międzynarodową sławę. Po wielu latach od pierwszego wydania powieść doczeka się filmowej wersji.

Jak donosi Deadline, firmy produkcyjne Westbrook Studios, Netter Films oraz PalmStar Media połączą siły, by niebawem zacząć zdjęcia do kinowej adaptacji "Alchemika". Prace na planie mają rozpocząć się jeszcze we wrześniu 2021 roku w Maroko. Reżyserem filmu został Kevin Frakes - producent takich tytułów jak "Dziedzictwo. Hereditary", "Projekt Larson" czy "Ukryte piękno". Gwiazdami "Achemika" będą natomiast Sebastian de Souza, Tom Hollander i Shohreh Aghdashloo.

De Souza wcieli się w Santiago - głównego bohatera "Alchemika". W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Jordiego Mollę, Youssefa Kerkoura i Ashrafa Barhoma. Producentami filmu zostali natomiast Will Smith, Jon Mone z Westbrook Studios, Frakes i Raj Singh z PalmStar oraz Gil Netter z Netter Films.

"Alchemik" opowiada o młodym andaluzyjskim pasterzu imieniem Santiago, który wyrusza na wyprawę po skarb, mający zmienić jego życie. W filmie podobnie jak w książce zobaczymy sceny rozgrywające się w Hiszpanii i Afryce Północnej, a przy produkcji udział wezmą filmowcy z całego świata. Powieść sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy i została wydana w 56 językach, co sprawia, że jest rekordzistką Guinnessa pod względem liczby tłumaczonych dzieł żyjącego autora.

Dziwne więc, że bestseller nie doczekał się do tej pory adaptacji, chociaż obecnie powstający film nie jest pierwszą próbą przeniesienia "Alchemika" na język kina. Brazylijski autor po raz pierwszy sprzedał prawa do książki w 1994 roku firmie Warner Bros. za 250 tysięcy dolarów. Następnie nabył je Laurence Fishburne, a później The Weinstein Company. Podczas Festiwalu Filmowego w Toronto w 2016 roku Frakes wykupił prawa do książki z TWC za 6,5 miliona dolarów.

"Alchemik" - kiedy premiera filmu?

Zdjęcia ruszą niebawem i chociaż nie podano dokładnej daty premiery "Alchemika", wiadomo, że film ma trafić do kin w roku 2022. Operatorem został nagrodzony Oscarem Claudio Miranda. Innym laureatem nagrody Akademii Filmowej pracującym przy produkcji jest montażysta Steve Rosenblum.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Deadline