Zamknij

Aleksandra Woźniak była gwiazdą „13 posterunku”. Gwiazda zmieniła zawód. Co dziś porabia?

Sylwia Wamej
19.07.2019 13:30
Aleksandra Woźniak
fot. Viphoto/ East News

Aleksandra Woźniak kojarzona jest najbardziej z „13 posterunkiem”. Od jakiegoś czasu pochłania ją zupełnie inne zajęcie. Choć nie porzuciła całkiem aktorstwa, na planie filmowym bywa już bardzo rzadko. Co teraz robi?

Aleksandra Woźniak porzuciła aktorstwo?

Aleksandra Woźniak szerszej publiczności kojarzona jest przede wszystkim z serialem „13 posterunek”. Choć na swoim koncie ma wiele ról filmowych i serialowych, to właśnie najbardziej kojarzona jest z kreacją policjantki Kasi. 44-letnia aktorka nie ukrywa, że trochę jej to przeszkadza, dlatego chce zająć się zupełnie czymś innym.

„Jestem aktorką od 26 lat, zagrałam w wielu filmach, ale cokolwiek bym zrobiła, widzowie i tak głównie kojarzą mnie z tym serialem. A przecież zagrałam w nim 20 lat temu! Uważam, że nie jest to specjalnie pozytywne i chciałabym to zmienić” – powiedziała aktorka w rozmowie z „Rewią”.
Gwiazda, choć nie zrezygnowała całkiem z aktorstwa — możemy oglądać ją w „Klanie”, wybrała zupełnie inną drogę zawodową. „Skończyłam germanistykę i przez kilka lat pracowałam jako dyplomowany tłumacz. Obecnie kończę psychologię na uniwersytecie w Sopocie i za półtora roku chcę otworzyć własny gabinet. Z tym wiążę swoją przyszłość" – podkreśliła aktorka w najnowszym wywiadzie.

EN_01282960_0053
fot. Viphoto/East News

Aleksandra Woźniak chce zostać psychologiem

Jak dodała Aleksandra Woźniak, psychologia zaintrygowała ją na tyle, że postanowiła kształcić się w tym kierunku. „Było w tym trochę przypadku. Kilka razy miałam kontakt z psychologami i coś mnie w tej dziedzinie zaintrygowało, a nawet zafascynowało. Psychologia tak naprawdę towarzyszy aktorowi od samego początku. Przecież, żeby stworzyć jakąś postać, potrzebne są umiejętności wnikliwego zajrzenia w siebie. Gdybym zaczęła studiować fizykę jądrową, wtedy, owszem, wszyscy mogliby się zdziwić. A tak, nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego” – powiedziała Aleksandra Woźniak. Aktorka znacznie częściej niż na planie filmowym bywa w przestrzeniach Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego w Sopocie. Najbardziej interesuje ją psychologia kliniczna.

Zagłosuj

Oglądasz polskie seriale?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ SW