Zamknij

"Alicja i żabka": film o aborcji w reżyserii Olgi Bołądź. Kiedy premiera i gdzie go obejrzymy?

20.11.2020 14:31
Alicja i żabka Olgi Bołądź w TV - kiedy i gdzie obejrzeć film?
fot. VIPHOTO/East News

"Alicja i żabka" to trudny film, który porusza niezwykle głośny ostatnio temat - aborcję. Kiedy premiera filmu Olgi Bołądź i gdzie można go obejrzeć? Przedstawiamy szczegóły.

"Alicja i żabka" to reżyserski debiut popularnej polskiej aktorki,  Olgi Bołądź. Produkcja porusza trudną, acz niezwykle ważną tematykę. Kiedy premiera filmu "Alicja i żabka" i gdzie go obejrzymy?

"Alicja i żabka" - film o aborcji w reżyserii Olgi Bołądź

Główną bohaterka filmu "Alicja i żabka" jest 14-letnia dziewczynka, która zachodzi w niechcianą ciążę. Nikt z jej otoczenia nie chce jej pomóc, a każdy z lekarzy odmawia podjęcia się legalnej aborcji. Załamana dziewczyna ucieka w świat wyobraźni, który zaczyna mieszać się z rzeczywistością. 

W tytułowej roli wystąpiła modelka Julia Kuzka, dla której był to aktorski debiut. Historia przedstawiona w filmie "Alicja i żabka" oparta została na faktach. 

Zobacz także

"Alicja i żabka" w TV - kiedy i gdzie obejrzeć film?

Za reżyserię filmu odpowiada Olga Bołądź, która napisała też scenariusz, wspólnie z Magdaleną Lamparską, Julitą Olszewską i Jowitą Radzińską. Film "Alicja i żabka" zostanie wyemitowany na antenie TVN Fabuła w piątek 20 listopada 2020 roku o godzinie 22:50.

Zobacz także

RadioZET.pl/ Telemagazyn.pl