Zamknij

Powstanie serial na motywach „Władcy Pierścieni”. Wiemy, gdzie kręcone będą zdjęcia

Maciej Friedrich
25.09.2019 14:13
Powstanie serial na motywach „Władcy Pierścieni”. Wiemy, gdzie kręcone będą zdjęcia
fot. Ferrari Press/EAST NEWS

Fani fantastyki mogą zacierać ręce. Sieć Amazon Studios ogłosiła, że powstanie serial oparty o kultową trylogię „Władca Pierścieni” autorstwa J.R.R. Tolkiena. Widzowie ponownie będą mogli udać się do świata wykreowanego przez genialnego autora. Wiadomo już, gdzie realizowane będą zdjęcia do produkcji.

Powstanie serial oparty o „Władcę Pierścieni” Tolkiena

Gra o Tron” doskonale pokazała, jak wielu widzów jest fanami fantastycznych uniwersum i że serialowa produkcja oparta na literaturze fantasy może odnieść większy nawet sukces niż filmy pełnometrażowe. Fakty te nie umknęły włodarzom sieci Amazon Studios, która postanowiła uraczyć widzów nową produkcją opartą o klasykę gatunku. Amazon rozpoczął pracę nad serialem opartym na kultowej trylogii „Władca Pierścieni” pióra  J.R.R. Tolkiena. Ogłoszono, że zdjęcia do produkcji realizowane będą w Nowej Zelandii, podobnie jak w przypadku filmowej adaptacji książek w reżyserii Petera Jacksona.

Serial na motywach „Władcy Pierścieni” – co o nim wiadomo?

Informację o tym, że serial Amazona kręcony będzie w Nowej Zelandii, zdradzili główni scenarzyści projektu, J.D. Payne oraz Patrick McKay.

Przystępując do poszukiwania miejsca, w którym moglibyśmy powołać do życia pierwotne piękno Drugiej Ery Śródziemia, wiedzieliśmy, że musimy znaleźć lokalizację majestatyczną, z nieskazitelnymi wybrzeżami, lasami i górami, która z powodzeniem gości światowej klasy plany filmowe, wytwórnie filmowe oraz wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych rzemieślników, oraz innych członków ekip filmowych. Cieszymy się z możliwości oficjalnego potwierdzenia, że nasz wybór padł na Nową Zelandię jako miejsce, w którym będziemy kręcić nasz serial oparty na powieści J.R.R. Tolkiena. Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom i władzom Nowej Zelandii, a w szczególności Auckland, za wsparcie udzielone na etapie preprodukcji serialu. Niezwykła gościnność, z jaką powitali nas mieszkańcy Nowej Zelandii, sprawiła, że poczuliśmy się jak u siebie w domu i z niecierpliwością czekamy na pogłębienie współpracy w nadchodzących latach.

Historia opowiedziana w serialu ma skupiać się na wydarzeniach poprzedzających pierwszy tom „Władcy Pierścieni”. Dwa pierwsze odcinki wyreżyseruje J.A. Bayona znany z pracy przy „Jurassic World: Upadłe królestwo” i „Sierocińcu”. Wśród pozostałych reżyserów znaleźli się między innymi Bruce Richmond („Gra o tron”) oraz Justin Doble („ Stranger Things”).

Zagłosuj

Czekasz na serial oparty na prozie Tolkiena?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/MF