Zamknij

AFF 2021 już w listopadzie. Nowe filmy Wesa Andersona i Mike’a Millsa otworzą festiwal we Wrocławiu

14.10.2021 14:36
Wes Anderson Kurier Francuski z Liberty Kansas Evening Sun
fot. mat. prasowe American Film Festival

American Film Festival 2021 we Wrocławiu zbliża się wielkimi krokami. 12. edycja festiwalu prezentującego kino amerykańskie odbędzie się już w listopadzie. Poznajemy kolejne szczegóły tegorocznej imprezy. AFF 2021 otworzą filmy "Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun" Wesa Andersona i "C’mon C’mon" Mike’a Millsa.

12.  American Film Festival odbędzie się w dniach 9-14 listopada we Wrocławiu. Organizatorzy zdradzają coraz więcej informacji na temat zbliżającej się edycji. Poznaliśmy dwa filmy, które otworzą tegoroczny festiwal. Tytuły robią wrażenie!

American Film Festival 2021: nowe filmy Wesa Andersona i Mike’a Millsa otworzą festiwal

„Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”

„Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” filmem otwarcia American Film Festiwal 2021. To nowa produkcja Wesa Andersona, reżysera nominowanego do Oscara i twórcy "Grand Hotel Budapest", "Wyspy psów" czy "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom". W filmie występuje plejada gwiazd, m.in. Tilda Swinton, Frances McDormand, Timothee Chalamet, Adrien Brody, Bill Murray i Benicio Del Toro.

"Wes Anderson składa przepiękny hołd drukowanym mediom, zwłaszcza czasopismu „The New Yorker” z jego legendarną listą autorów, wielkomiejską finezją, spektakularnym typograficznym layoutem. Tytułowy Kurier Francuski to fikcyjny magazynowy dodatek poświęcony życiu intelektualnemu i kulturalnemu Francji, wydawany u schyłku lat 60. przez galerię genialnych amerykańskich emigrantów w miasteczku Ennui-Sur-Blasé na południu Francji" – czytamy w zapowiedzi.

Polska premiera kinowa „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” jest zaplanowana na 19 listopada.

"C’mon C’mon"

Drugim filmem otwarcia 12. AFF będzie nowa produkcja ze studia A24 "C’mon C’mon" w reżyserii nominowanego do Oscara Mike’a Millsa, reżysera "Debiutantów". W głównej roli zobaczymy Joaquina Phoenixa, który powraca w pierwszym filmie po głośnym "Jokerze". Autorem zdjęć jest Robbie Ryan, nominowany do Oscara za "Faworytę" Yorgosa Lanthimosa.

"Mike Mills i producenci z legendarnego studia A24 prezentują pełną emocji historię mężczyzny (w tej roli Phoenix), który niespodziewanie musi przejąć opiekę nad swoim siostrzeńcem o niezwykłej wrażliwości i wyobraźni. Wspólna podróż przez Amerykę przewartościuje ich podejście do życia. W filmie obok Phoenixa wystąpił Woody Norman w jednej z najbardziej poruszających dziecięcych ról od lat" – brzmi zapowiedź.

Polska premiera kinowa "C’mon C’mon" odbędzie się w 2022 roku.

American Film Festival 2021: program festiwalu, sprzedaż biletów

Pełny program American Film Festival 2021 zostanie ujawniony 20 października.

Sprzedaż pojedynczych biletów na seanse rozpocznie się już 22 października poprzez oficjalną stronę festiwalu. Wciaż dostępne są do kupienia karnety w cenach 290 zł lub 275 zł (dla osób posiadających Kartę Klubu Przyjaciół KNH).

12. American Film Festival zostanie zorganizowany również w wersji online – wirtualna odsłona festiwalu odbędzie się w dniach 1-14 grudnia.

RadioZET.pl/mat.prasowe American Film Festival