Zamknij

"American Traitor: The Trial of Axis Sally" - Al Pacino w zwiastunie dramatu sądowego

28.04.2021 12:47
Al Pacino
fot. ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

W sieci pojawił się zwiastun filmu "American Traitor: The Trial of Axis Sally" - dramatu sądowego opartego na faktach z Alem Pacino. O czym opowiada nadchodząca produkcja?

Film "American Traitor: The Trial of Axis Sally" doczekał się pierwszego zwiastuna. Oparty na faktach dramat sądowy opowiada o procesie tytułowej amerykańskiej dziennikarki, która kolaborowała z nazistami podczas II wojny światowej, za co ostała oskarżona o zdradę Stanów Zjednoczonych.

"American Traitor: The Trial of Axis Sally" - zwiastun filmu z Alem Pacino

W ostatnim czasie produkcje opowiadające o głośnych procesach sądowych stają się coraz popularniejsze. Wystarczy wspomnieć, chociażby o takich filmach jak "Tylko sprawiedliwość", czy nominowany do Oscarów 2021 "Proces Siódemki z Chicago".

Twórcy filmu "American Traitor: The Trial of Axis Sally" postanowili cofnąć się w czasie do okresu po II wojnie światowej i przedstawić głośną sprawę Mildred Gillars, znanej jako Axis Sally. W filmie zobaczymy, jak doszło do tego, że amerykańska dziennikarka stała się głosem nazistowskiej propagandy oraz jak wyglądał jej proces w Waszyngtonie. Oto jak prezentuje się zwiastun "American Traitor: The Trial of Axis Sally".

W Axis Sally wcieliła się Meadow Williams. Jej obrońcę, Jamesa Laughlina zagrał Al Pacino. W pozostałych rolach wystąpili Thomas Kretschmann, Mitch Pileggi, Lala Kent i Carsten Norgaard.

Oprócz zwiastuna zaprezentowano również oficjalny opis fabuły filmu.

Oparty na prawdziwej historii "American Traitor: The Trial of Axis Sally" pokazuje życie Amerykanki Mildred Gillars (Meadow Williams) i prawnika (Al Pacino), którzy walczą o odzyskanie jej reputacji. Historia Mildred nazywanej "Axis Sally" za nadawanie nazistowskiej propagandy żołnierzom amerykańskim podczas II wojny światowej, odsłania kulisy przepełnionej nienawiścią propagandy Trzeciej Rzeszy, aresztowanie Gillars w Berlinie i proces o zdradę Stanów Zjednoczonych po wojnie.

Zapowiada się gratka dla miłośników historii i filmów sądowych.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"American Traitor: The Trial of Axis Sally" - kiedy premiera?

Reżyserem filmu jest Michael Polish, znany z takich produkcji jak "Twin Falls Idaho", "Northfork" czy "Big Sur". Za scenariusz, który powstał na motywach książki Williama E. Owena i Vance'a Owe'a "Axis Sally Confidential" odpowiadają Polish, Owen i Darryl Hicks. Amerykańska premiera "American Traitor: The Trial of Axis Sally" została zaplanowana na 28 maja 2021 roku. Film trafi do wybranych kin i na platformy VOD. Na razie nie wiadomo, co z premierą w Polsce.

RadioZET.pl/Vertical Entertainment
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET