Zamknij

„Ameryka Express” odcinek 11: znamy pierwszą finałową parę. Co wydarzyło się w programie?

Redakcja
15.11.2018 13:33
„Ameryka Express” odcinek 11: znamy pierwszą finałową parę. Co wydarzyło się w programie?
fot. Instagram:@amerykaexpress.tvn

Finał pierwszego sezonu „Ameryka Express” coraz bliżej. W jedenastym odcinku nie brakowało emocji, poznaliśmy również pierwszą parę, która walczyć będzie o główną nagrodę. Komu udało się zakwalifikować do ostatecznej rozgrywki?

„Ameryka Express” to kontynuacja popularnego programu TVN „Azja Express”. Osiem par wyruszyło do Ameryki Południowej, by wykonywać przygotowane przez producentów zadania i poznać lokalną kulturę. Udział w programie bardzo często wymaga od uczestników żelaznych nerwów i kondycji. Format spotkał się z ciepłym przyjęciem, choć na planie nieraz dochodziło do sytuacji niebezpiecznych i kontrowersyjnych. Pojawiły się nawet zarzuty, że na planie doszło do molestowania seksualnego. Nie zmienia to faktu, że show przyciąga przed ekrany rzesze widzów. W jedenastym odcinku poznaliśmy pierwszą parę, która weźmie udział w finale.

Ameryka Express
fot. Instagram:@amerykaexpress.tvn

Pierwsza finałowa para „Ameryka Express”

W jedenastym odcinku uczestnikom odebrane zostały części amuletów, które zdobyli do tej pory. Zadaniem graczy było odnalezienie skrzyń, w których zostały zakopane, i dostarczenie ich w wyznaczone miejsce. Jako pierwszy do celu dotarł duet Fit Lovers. Jednak walkę o zawartość skrzyni wygrali Maciej Musiał i Anna Małysa i to oni zdobyli dodatkowe 15 tysięcy złotych. Po wyczerpującej rozgrywce uczestnicy mogli odpocząć, spędzając noc pod namiotami na pustyni Atacama. Jednak, aby móc się przespać, musieli maszerować przez pustynię, co mocno nadwyrężyło ich siły.

Następnie pary zostały zabrane w podróż awionetką i mogły podziwiać rysunki z Nazca. Okazało się, że wycieczka jest częścią zadania: uczestnicy musieli uzupełniać mapę obrazkami miejsc, które zobaczyli i dotrzeć w pobliże piramid Cahuachi. Jako pierwsi na metę stawili się Fit Lovers, tym samym zostając pierwszą parą, która weźmie udział w finale. Dodatkową nagrodą była wycieczka do Machu Picchu, legendarnego miasta Majów.

Fit Lovers
fot. Instagram:@amerykaexpress.tvn

„Ameryka Express” widzowie mogą oglądać na antenie TVN w każdą środę o godzinie 21.30.

ZOBACZ TAKŻE: Wpadka na planie "Ameryka Express"

RadioZET.pl/MF