Zamknij

„Ameryka Express” przeprasza za odcinek z molestowaniem

Redakcja
13.11.2018 12:20
Ameryka Express
fot. Mateusz Jagielski/EAST NEWS

Filip Chajzer, Agnieszka Woźniak-Starak i realizacja „Ameryki Express” przepraszają za odcinek, w którym uczestnicy zmuszali do całowania przechodniów.

W niedawnym odcinku „Ameryka Express” uczestnicy dostali zaskakujące zadanie. Mieli znienacka pocałować w usta trzy napotkane na ulicy osoby. Wielu widzów było zniesmaczonych dziwną „zabawą”, w której przekroczone zostały granice rozrywki i molestowania seksualnego. Jak widać, producenci programu doszli do wniosku, że odcinek, który wywołał tak ogromne kontrowersje, rzeczywiście miał prawo oburzać. Na Facebooku „Ameryki Express” opublikowano przeprosiny.

„Ameryka Express” przeprasza

„Kochani, przywiązujemy ogromną wagę do wysokich standardów etycznych na planie jak i na antenie. Mimo to w ostatnim, 10. odcinku naszego programu znalazła się konkurencja, która przez niektóre osoby mogła zostać odebrana jako niestosowna. Przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się dotknięci, oglądając ten odcinek” – czytamy.

Taka forma przeprosin, w której produkcja zauważa, że konkurencja „mogła zostać odebrana za niestosowną”, a nie, że taka była lub że była molestowaniem, nie wszystkich widzów zadowala.

„Żenujące non-apology. »wszystkich, którzy poczuli się dotknięci« – tradycyjny wytrych buców, którzy wyrażają żal, że ktoś strzela focha, no to już trudno, niech się w końcu odpieprzą od naszej zabawy bogatych w biedę” – komentuje jeden z internautów.

Odcinek już zniknął z serwisu Player.pl.

Agnieszka Woźniak-Starak: „Jest mi wstyd”

Poza Facebookiem „Ameryki Express” swoje przeprosiny opublikowała także prowadząca Agnieszka Woźniak-Starak. Jej słowa zabrzmiały bardziej przekonująco.

„Wstyd mi za 10. odcinek programu Ameryka Express. Mimo, że jest to fantastyczny format, w którym oglądamy nie tylko zmagania uczestników, ale również najpiękniejsze zakątki świata i w luźnej, rozrywkowej formie staramy się przybliżyć inne kultury, to zadania przed którymi stawiani są nasi bohaterowie często budzą również moje wątpliwości. Nie biorę udziału w pracach produkcyjnych przy wyborze konkurencji dla uczestników, nie jestem również świadkiem wszystkich zmagań na planie, nie jest to jednak żadnym usprawiedliwieniem, ponieważ jako prowadząca firmuję ten format własną twarzą. I dlatego dziś z przykrością stawiam sobie pytanie, czy powinnam ten program nadal prowadzić? Przyjmuję wszystkie zarzuty, zgadzam się z nimi i ze swojej strony mogę powiedzieć jedynie PRZEPRASZAM” – napisała na Instagramie.

Co ważne, kilka słów od siebie w poście dotyczącym przede wszystkim krytyki ze strony naczelnego WP.pl, Tomasza Machały (przypomnijmy, że to na WP.pl ukazał się pierwszy artykuł, którego autorka zwróciła uwagę na to, co działo się w „Ameryce Express”) na Instagramie opublikował także Filip Chajzer.

„Przy okazji chciałbym przeprosić wszystkich, których uraził udział mój oraz mojego taty w konkurencji z całowaniem. Człowiek uczy się całe życie. Najważniejsze żeby z każdej lekcji wyciągnąć wnioski. Ja wyciągam” – napisał.

RadioZET.pl/SA