Zamknij

Amerykański oddział Netflixa zadecydował o obowiązkowym szczepieniu dla pracowników

29.07.2021 16:17
Netflix
fot. Shutterstock

Amerykański Netflix wprowadza nowe przepisy, do których będą musieli dostosować się pracownicy. Chodzi o obowiązek szczepień dla kluczowej obsady i ekipy w amerykańskich produkcjach telewizyjnych i filmowych.

Amerykański oddział Netflixa zadecydował o obowiązkowym szczepieniu dla pracowników. Pandemia koronawirusa kilka miesięcy temu całkowicie sparaliżowała branżę filmową - odwołano prace na planach wielu produkcji, wstrzymano premiery, z niektórych projektów wręcz rezygnowano. Sytuacja nieco się poprawiła, jednak wciąż zdarza się, że prace nad danym tytułem zostają przerwane, gdy ktoś z ekipy zachoruje na koronawirusa. Amerykański oddział Netflixa chce zapobiegać takim sytuacjom.

Zobacz także: "Vivo": muzyczna animacja Netflixa doczekała się zwiastuna. Zapowiada się wzruszający seans [WIDEO]

Amerykański oddział Netflixa zadecydował o obowiązkowym szczepieniu dla pracowników

Amerykański oddział Netflixa pojął decyzję o obowiązkowym szczepieniu dla obsady i ekipy wielu produkcji. Jak podaje BBC - amerykańska firma ma wymagać, by kluczowy personel, czyli aktorzy i ekipa, która ma z nimi bliski kontakt, został zaszczepiony. 

Zdaniem BBC pracownicy platformy mają być szczepieni w amerykańskich kampusach, a szczepienia obejmą kilka tysięcy pracowników. Netflix zdecydował się na ten krok po dojściu do porozumienia z hollywoodzkimi związkami zawodowymi i studiami, które umożliwiłyby firmom wdrożenie obowiązkowych zasad szczepień dla kluczowych członków obsady i załogi.

Co ciekawe, pomysł spotkał się z aprobatą wielu osób z branży, w tym Seana Penna. Hollywoodzki aktor uważa jednak, że polityka szczepień powinna objąć wszystkich członków produkcji, nie tylko tych określanych mianem kluczowych. 

Netflix nie chce już wstrzymywać prac na planach swoich produkcji. Do tego w Stanach Zjednoczonych rozważa się ponowne wprowadzenie zasad, by wszystkie osoby (nawet te w pełni zaszczepione) chodziły w maseczkach w zamkniętych pomieszczeniach. Wszystkiemu winny jest wzrost zakażeń wariantem Delta.

Zobacz także: "Jak sprzedawać dragi w sieci (szybko)", sezon 4: czy będzie czwarty sezon serialu na Netflixie?

RadioZET.pl/bbc.com

Jak dobrze znasz popularne seriale Netflixa?
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz popularne seriale Netflixa? [QUIZ]

Jak dobrze znasz popularne seriale Netflixa?

W którym roku rozgrywa się akcja 1. sezonu "Stranger Things"?