Zamknij

Andrzej Grabowski „wyspowiada się” przed publicznością

Redakcja
23.11.2018 10:46
Andrzej Grabowski „wyspowiada się” przed publicznością
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Już dziś inauguracja 33. Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora. W Toruńskim teatrze Baj Pomorski zaprezentuje się dziesięciu aktorów. Jako pierwszy przed publicznością zaprezentuje się Andrzej Grabowski.

Już dziś, 23 listopada odbędzie się inauguracja 33. Toruńskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora, czyli duchowej kontynuacji Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora. Na deskach toruńskiego teatru Baj Pomorski oraz teatru Wilama Horzycy pokazane zostaną spektakle nagrodzone na innych imprezach poświęconych sztuce teatralnej. Z założenia są one odgrywane przez jednego artystę. W tym roku przed widzami zaprezentują się: Mateusz Nowak, Anna Magalska, Magdalena Drab, Lydia Danylczuk, Michał Studziński, Przemysław Bluszcz, Joanna Stanecka, Szymon Majewski oraz Andrzej Grabowski. Ten ostatni zaprezentuje się jako pierwszy, o godzinie 18.30.

ZOBACZ: Andrzej Grabowski nagrał piosenkę

Andrzej Grabowski
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Andrzej Grabowski w „Spowiedzi Chuligana”

Spektakl Grabowskiego „Spowiedź Chuligana. Jesienin” to hołd dla wspaniałego poety Sergiusza Jesienina, zwanego też „poetą przeklętym”. W jego dziełach dominował pesymizm i anarchistyczny bunt. Jesienin łączył tradycyjne rosyjskie wątki ludowe z mitologią Greków.

Grabowski zaprezentuje wybrane wiersze Jesienina w charakterystycznym ciągu, który ma przedstawić historię o dojrzewaniu i nabieraniu życiowego doświadczenia. Z tego względu spektakl podzielony ma być na dwie części. W pierwszej widzowie w planie filmowym obejrzą młodego Grabowskiego czytającego poematy rosyjskiego poety. W drugiej zaś aktor zinterpretuje poezję Jesienina z perspektywy człowieka dojrzałego i doświadczonego życiem. Grabowski ma zarówno odczytywać wiersze, jak i przedstawiać je w formie śpiewanej.

Spektakl zapowiada się bardzo interesująco i zapowiada emocjonalną podróż przez życie człowieka.

ZOBACZ TAKŻE: "Świat według Kiepskich" wraca na ekrany. Zobacz jak zmienił się Andrzej Grabowski.

RadioZET.pl/MF