Zamknij

„Gwiazda”. Nie powstanie film poświęcony Ani Przybylskiej

Redakcja
02.03.2018 09:51
Ania Przybylska
fot. Archiwum Radia ZET

To już pewne — nie powstanie zapowiadany wcześniej film „Gwiazda” poświęcony przedwcześnie zmarłej aktorce Annie Przybylskiej. Skąd ta decyzja?

Nie będzie filmu o Annie Przybylskiej

Radosław Piwowarski, reżyser, który odkrył talent Anny Przybylskiej (Ania zadebiutowała u niego rolą Suczki w filmie „Ciemna strona Wenus”), zapowiedział właśnie, że wycofuje się z realizacji filmu poświęconej aktorce.

— Moja kochana Ania stała się produktem. Z tym nekrobiznesem nie chcę mieć nic wspólnego — zdradził i ogłosił, że nie nakręci filmowej biografii Anny Przybylskiej.

Film „Gwiazda" nie powstanie

Radosław Piwowarski poinformował w wywiadzie dla magazynu „Viva!”, że dostał od prawnika reprezentującego spadkobierców Anny Przybylskiej pismo, w którym rodzina aktorki wycofała zgodę na produkcję filmu mającego mieć tytuł „Gwiazda”.

Piwowarski jakiś czas temu zrezygnował z dofinansowania przyznanego mu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i tym samym oficjalnie potwierdził, że nie zamierza kontynuować pracy nad filmem poświęconym aktorce znanej m.in. ze „Złotopolskich”.

Zobacz także

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku po ciężkiej walce z rakiem trzustki.

Reżyser Radosław Piwowarski powiedział wówczas, że mimo iż Anna Przybylska odniosła wielki sukces, zawsze była sobą. — Za to widzowie kochali ją najbardziej. Była absolutnie prawdziwą, normalną, bardzo rodzinną dziewczyną — wspominał.

Życiowym partnerem aktorki był piłkarz Jarosław Bieniuk, z którym miała córkę i dwóch synów.

RadioZET.pl/SI