Zamknij

Anne Douglas nie żyje. Żona legendarnego Kirka Douglasa miała 102 lata

30.04.2021 09:18
Anne Douglas
fot. Matt Sayles/AFP/East News

Anne Douglas nie żyje. Znana była jako żona legendarnego Kirka Douglasa, z którym spędziła 67 lat. Anne była producentką filmową, publicystką, ale także udzielała się w rodzinnej fundacji. Odeszła 29 kwietnia 2021 roku w wieku 102 lat.

Anne Douglas nie żyje. Żona legendarnego Kirka Douglasa miała 102 lata. Smutną wiadomość o jej śmierci przekazała jej rodzina. Anne zmarła w swoim domu w Beverly Hills. Żyła rok dłużej od swojego ukochanego męża, Kirka Douglasa, z którym spędziła prawie 70 lat.

Zobacz także: Marcin Król nie żyje. Aktor zginął tragicznie w wieku 31 lat

Anne Douglas nie żyje. Żona legendarnego Kirka Douglasa miała 102 lata

Anne Douglas nie żyje. Producentka filmowa była znana przede wszystkim jako żona legendarnego aktorka, Kirka Douglasa. Para spędziła razem prawie siedemdziesiąt lat. Anne Douglas przyszła na świat 23 kwietnia 1919 roku w Hanowerze. Jej rodzina wyemigrowała jednak z Niemiec, gdy Anne była nastolatką. Mieszkała w Belgii, Szwajcarii, Francji, a ostatecznie osiadła na stałe w Stanach Zjednoczonych. Douglas władała kilkoma językami.

Anne Douglas związała się z branżą filmową na początku lat 50. ubiegłego wieku. Pracowała jako asystentka filmowa. W 1953 roku poznała Kirka Douglasa na planie filmu "Ich wielka miłość". Rok później para wzięła ślub. Miała dwóch synów: Petera i Erica. Była też macochą aktora Michaela Douglasa.

Film nie był jedyną pasją Anne Douglas. Producentka poświęciła swoje życie akcjom charytatywnym. Wspierała kobiety, które dotknęła choroba nowotworowa. Od lutego 2020 roku była wdową. Anne Douglas została pożegnana we wzruszających słowach przez Michaela Douglasa.

Wniosła do naszego życia to, co najlepsze. Tata zrobił wielką karierę dzięki wparciu Anne. Catherine, dzieci i ja darzyliśmy ją wielką sympatią. Zawsze będzie w naszych sercach.

Michael Douglas

Zobacz także: Anthony Powell nie żyje. Zdobywca Oscara stworzył kostiumy do "Indiany Jonesa" i "Hooka" i "Tess"

RadioZET.pl/Onet.pl/Wp.pl