Zamknij

Anya Taylor-Joy fako „Furiosa”. Co jeszcze wiemy o prequelu „Mad Maxa”?

14.10.2020 18:45
Anya Taylor-Joy fako „Furiosa”. Co jeszcze wiemy o prequelu „Mad Maxa”?
fot. Warner Bros/Courtesy Everett Collection/East News

„Furiosa” to nowy film George’a Millera, skupiony na bohaterce filmu „Mad Max: Na Drodze Gniewu”, uznawanego za jeden z najlepszych filmów akcji XXI wieku. Sukces tego filmu przyczynił się do zrodzenia się w głowie reżysera pomysłu stworzenia prequela, opowiadającego o głównej bohaterce, Furiosie. Teraz dostaliśmy pierwsze oficjalne informacje.

„Furiosa” w reżyserii George’a Millera opowie o młodości bohaterki, w którą w filmie z 2015 brawurowo wcielała się Charlize Theron. Theron ukradła ekran tylko dla siebie. Choć to Max był tytułowym bohaterem filmu, to właśnie Furiosa była de facto postacią pierwszoplanową rozpędzonego obrazu Millera. Film zaskarbił sobie przychylność widzów i krytyków, nie tylko zarabiając na świecie ponad 375 mln dolarów, co jeszcze zgarniając 6 Oscarów i znajdując się na czołowych miejscach wielu list najlepszych filmów roku, dekady, a nawet XXI wieku.

Zobacz także

„Furiosa” – poznaliśmy odtwórców głównych ról

Plotki na temat castingu do roli Furiosy trwają od kilkunastu miesięcy. W zasadzie od momentu, w którym George Miller ogłosił, że jest zainteresowany eksploracją historii swojej bohaterki. W wielu newsach przewijało się nazwisko Anyi Taylor-Joy, najlepiej znanej z ról w filmach „Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii”, „Emma”, czy niedawni „Nowi Mutanci”. Teraz wytwórnia Warner Bros oficjalnie potwierdziła angaż młodej, 24-letniej Amerykanki w roli tytułowej postaci zbliżającego się filmu Millera.

Warto przypomnieć też, że Taylor-Joy zobaczymy w następnym miesiącu w miniserialu Netfliksa „Gambit królowej”, gdzie u jej boku zagra Marcin Dorociński.

Amerykanski portal Deadline, który jako pierwszy podzielił się informacją z Internautami, potwierdził także angaż dwóch innych członków obsady. Są to: Chris Hemsworth oraz Yahya-Abdul II. Hemsworth znany jest najlepiej z roli Thora w filmach Marvel Cinematic Universe, zaś Yahya-Abdula II widzowie pokochali jako bohatera serialu „Watchmen”, czy Black Mantę w filmie „Aquaman”.

„Furiosa” – co jeszcze wiemy o filmie?

W tym momencie nieznana jest jeszcze data premiery obrazu, ani moment wejścia na plan. Wiadomo jednak na pewno, że George Miller powróci na stanowisko reżysera i że scenariusz filmu powstał pod okiem Millera i Nicka Lathouirise’a, a sam film przyjrzy się młodości bohaterki Theron, czyli rozgrywać się będzie przed wydarzeniami „Mad Max: Na Drodze Gniewu”.

Czytaj także: Nicolas Cage kontra kosmici. Zobacz zwiastun filmu „Jiu Jitsu” [WIDEO]