Zamknij

Frances McDormand i Denzel Washington w pierwszej zapowiedzi nowego "Makbeta" [WIDEO]

21.09.2021 16:13
Frances McDormand i Denzel Washington w pierwszej zapowiedzi nowego "Makbeta" [WIDEO]
fot. materiały prasoee Apple TV+

"Makbet" doczeka się kolejnej ekranizacji, w której główne role zagrali znani hollywoodzcy aktorzy - Frances McDormand i Denzel Washington. W sieci pojawiła się pierwsza zapowiedź oraz data premiery.

"Makbet" to słynne dzieło Williama Szekspira, które wielokrotnie przenoszone było na język kina. Teraz nadciąga kolejna adaptacja od platformy Apple TV+ i studia A24, z  Frances McDormand i Denzelem Washingtonem w rolach głównych. Zobaczcie pierwszy teaser "Tragedii Makbeta" (ang. "The Tragedy of Macbeth").

"Tragedia Makbeta": pierwsza zapowiedź filmu [WIDEO]

W ramach przypomnienia, "Makbet" opowiada historię tytułowego krewnego króla Duncana, który otrzymuje przepowiednię od trzech wiedźm, zgodnie z którą już wkrótce zacznie władać Szkocją. Od tej chwili chora ambicja bohatera, potęgowana dodatkowo przez knowania jego żony, sprawia, że obsesyjnie dąży on do przejęcia władzy. Gdy jednak osiąga swój cel, jego psychika ugina się pod ciężarem wyrzutów sumienia.

Zaprezentowana zapowiedź nie zdradza wiele z fabuły, jednak nakreśla stylistykę, w której utrzymany został film, a ta fenomenalnie wpisuje się w dotychczasowe portfolio studia A24. Produkcja nakręcona została w czerni i bieli, a kadry robią piorunujące wrażenie. Wszystko wskazuje na to, że "Tragedia Makbeta" będzie prawdziwą wizualną ucztą.

Wraz z pierwszą zapowiedzią film "Tragedia Makbeta" doczekał się również oficjalnego plakatu, który prezentuje się następująco:

materiały prasowe Apple TV+
fot. materiały prasowe Apple TV+

"Tragedia Makbeta": kiedy premiera filmu?

W rolach głównych wystąpili Denzel Washington ("Dzień próby", "Płoty") jako Makbet, Frances McDormand ("Nomadland", "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri") jako Lady Makbet, Brendan Gleeson ( "Harry Potter") jako król Duncan oraz Bertie Carvel ("Les Misérables: Nędznicy") w roli najbliższego powiernika tytułowego bohatera - Banko.

Za kamerą stanął osławiony reżyser Joel Coen (tym razem bez brata Ethana), który napisał również scenariusz. "Tragedia Makbeta" otworzy tegoroczny Festiwal Filmowy w Nowym Jorku (24 września 2021 roku). Do kin trafi zaś 25 grudnia, a następnie 14 stycznia 2022 wyląduje w bibliotece platformy Apple TV+.

RadioZET.pl/Deadline.com