Zamknij

"Aquaman 2": zaprezentowano nowy kostium herosa DC. Jak bęzie prezentował się Jason Momoa?

06.09.2021 12:18
Aquaman - Jason Momowa - kadr z filmu
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTE/East News

Twórcy filmu "Aquaman 2" zaprezentowali zdjęcie, przedstawiające Jasona Momoę w nowym kostiumie tytułowego superbohatera. Co zdradza na temat fabuły?

"Aquaman and the Lost Kingdom" to druga część produkcji Warner Bros. na podstawie komiksów DC, opowiadająca o przygodach Aquamana - podwodnego superbohatera pochodzącego z Atlantydy. W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające Jasona Momoę w zupełnie nowym kostiumie herosa. 

"Aquaman 2": Jason Momoa w nowym kostiumie superbohatera DC

Momoa po raz pierwszy wcielił się w Aquamana w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Zaliczył wówczas jedynie występ gościnny, ale kilka miesięcy później fani mieli okazję zobaczyć herosa w pełnej krasie za sprawą filmu "Liga Sprawiedliwości". Jednak Aquaman w pełni rozkwitł w swoim solowym filmie z 2018 roku.

Już niebawem do kin trafi druga część "Aquamana". Z tej okazji James Wan - reżyser filmu, postanowił podzielić się z fanami nowym zdjęciem z nadchodzącej produkcji. Na Instagramie filmowca możemy podziwiać zupełnie nowy kostium Aquamana. Oto jak Momoa prezentuje się w uniformie.

Oto Jason Momoa w klasycznym stroju Aquamana ORAZ szybka prezentacja kostiumu do tajnych misji. Wykorzystuje technologię Atlantydy opartej na zdolności kamuflażu głowonogów. Davida Lesliego Johnsona i mnie zainspirował "niebieski strój" z lat 80.

Wan wspominając o kostiumie z lat 80., miał na myśli strój pochodzący z komiksów DC, a konkretnie czteroczęściowej miniserii z 1986 roku "Aquaman" autorstwa Neala Poznera, Craiga Hamiltona, Steve'a Montano, Joe Orlando i Boba Lappana. W komiksie Aquaman przywdział nowy uniform, aby lepiej wtopić się w otaczający go ocean. Można więc zakładać, że w fabule "Aquaman and the Lost Kingdom" pojawią się wątki iście szpiegowskie, w których Arthur Curry będzie musiał działać w ukryciu. 

Dla fanów DC kombinezon maskujący Aquamana nie powinien być zaskoczeniem. Niedawno powrócił do komiksowego świata w serii "Aquaman: Deep Dives". Strój z lat 80. był również inspiracją dla kostiumu Aqualada w serialu animowanym "Młodzi Tytani" z 2003 roku.

"Aquaman 2": kiedy premiera?

Film "Aquaman and the Lost Kingdom" trafi do kin 16 grudnia 2022 roku. Na razie fabuła produkcji jest owiana tajemnicą. Oprócz Momoy w obsadzie figurują Amber Heard, Patrick Wilson, Dolph Lundgren, Yahya Abdul-Mateen II oraz Temuera Morrison.

RadioZET.pl/Instagram