Zamknij

Znamy pełny tytuł "Aquamana 2". Co mówi na temat fabuły?

11.06.2021 09:48
Aquaman - Jason Momoa - kadr z filmu DC
fot. Capital Pictures/EAST NEWS

Film "Aquaman 2" z Jasonem Momoą w roli głównej doczekał się oficjalnego tytułu. Czy mówi coś na temat fabuły nadchodzącej produkcji DC?

Film "Aquaman 2" doczekał się w końcu pełnego tytułu, który zdradził reżyser James Wan. Czy mówi coś na temat wątków fabularnych długo wyczekiwanej produkcji?

"Aquaman 2" - jak brzmi tytuł filmu DC?

Chociaż filmowe uniwersum DC nie radzi sobie tak dobrze jak kinowy świat stworzony przez Marvel Studios, pierwsza część "Aquamana" odniosła spory sukces i zebrała w znacznej większości pozytywne recenzje. Nic więc dziwnego, że trwają prace nad sequelem opowiadającym o królu Atlantydy.

Na Instagramie Jamesa Wana - reżysera superbohaterskiej serii, pojawił się post, zdradzający oficjalny tytuł drugiej części "Aquamana". Twórca serii "Obecność" zamieścił zdjęcie w związku ze spotkaniem produkcyjnym, które odbyło się 10 czerwca 2021 roku.

Fala się podnosi.

Wan zdradził, że produkcja będzie nazywać się "Aquaman and the Lost Kingdom". Tytuł odnosi się więc do jednego z królestw imperium Atlantydy. W pierwszej części serii poznaliśmy sześć obszarów podwodnego kontynentu - Atlantydę, Xebel, Królestwo Odchłańców, Królestwo Brine, Królestwo Rybaków oraz Królestwo Dezerterów. Prawdopodobnie w filmie zobaczymy ostatnią ze stref wpływów władcy Atlantydy - tytułowe tajemnicze Zaginione Królestwo.

Zdjęcia do filmu "Aquaman and the Lost Kingdom" rozpoczną się latem 2021 roku w Londynie. Do tej pory produkcja figurowała pod roboczym tytułem "Necrus". Twórcy gromadzą obecnie obsadę filmu. Oprócz Jasona Momoy, Amber Heard i Patricka Wilsona, w filmie zobaczymy między innymi gwiazdora "Gry o tron" Pilou Asbaeka. 

Nadchodzący film DC to tylko jedna z wielu propozycji przygotowanych przez Warner Bros. dla fanów komiksów o Batmanie i Supermanie. W planach wytwórni są bowiem takie filmy jak "The Suicide Squad", "Black Adam", "The Flash" i "Shazam! Fury of the Gods". Te tytuły zadebiutują do roku 2023. Na kolejne lata przygotowano produkcje o Batgirl, Static Shocku, Blue Beetle'u, Zatannie oraz trzecią odsłonę przygód Wonder Woman.

"Aquaman 2" - kiedy premiera?

Film Jamesa Wana trafi do kin 16 grudnia 2022 roku. W obsadzie znaleźli się ponadto Yahya Abdul-Mateen II i Dolph Lundgren. Produkcją DC, która zadebiutuje w kinach pierwszej kolejności, będzie "The Suicide Squad" w reżyserii Jamesa Gunna. Premiera filmu z Margot Robbie w jednej z głównych ról została zaplanowana na 29 lipca 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Instargram